Autobiografia Johna Levene’a wydana

Nakładem Fantom Publishing ukazała się długo wyczekiwana autobiografia Johna Levene’a, zatytułowana John Levene: Run the Shadows, Walk the Sun. Siedemdziesięcioośmioletni aktor jest znany przede wszystkim z roli sierżanta Bentona w klasycznych seriach Doctor Who. Sierżant należał do UNIT-u i pojawiał się w wielu odcinkach u boku Trzeciego i Czwartego Doktora (sezony 6-13), a także w słuchowiskach i powieściach.

Tak wydawca opisuje publikację:

Przeżył wiele żyć i nosił kilka imion, ale najbardziej znane z nich to John Levene. To aktor samouk, który powołał do życia tak kochaną postać Bentona w Doctor Who. Jednakże jego droga na ekrany telewizorów była trudna i często bolesna – a to, co przyszło potem, było równie traumatyczne.

Oto pełna emocji i wierna prawdzie opowieść o życiu, którego nie powinno być przeżyte. Obserwujemy je poprzez wspaniałe wzloty i brutalne upadki chłopaka z klasy pracującej z Salisbury, poprzez jego walkę o wyrwanie się z więzów pochodzenia. Był chorym, niewykształconym i nierozumianym chłopcem bez realnych perspektyw – w świecie, do którego nie pasował. Życiowa droga zabrała go w różne miejsca: londyński West End, na którym pracował jako prywatny detektyw, Paryż, Hiszpania czy Afryka, gdzie zajmował się organizacją pełnych rozmachu wydarzeń. Potem przemierzył Atlantyk i znalazł się w Ameryce Południowej i doświadczył potężnej przepaści między biednymi i bogatymi. Wreszcie przeprowadził się do Hollywood i odważył się zamarzyć o sukcesie.

Run the Shadows, Walk the Sun pokazuje, że nasze życia nie są automatycznie ustawione i przesądzone już wtedy, kiedy się rodzimy. Okazje się nadarzają – ale można je złapać tylko wtedy, kiedy się odważymy.

Autobiografia Levene’a została napisana we współpracy z Michaelem Seelym, autorem dwóch wcześniejszych doktorowych publikacji: Directed by Douglas Camfield oraz The Quest for Pedler – The Life and Ideas of Dr Kit Pedler. Wydaną w twardej oprawie i podpisaną przez autora książkę John Levene: Run the Shadows, Walk the Sun można nabyć na stronie wydawcy, Fantom Publishing, za niecałe dwadzieścia funtów.

Źródło: Doctor Who NewsFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *