Antologia doktorowych opowiadań dla młodszych czytelników

Dokładnie w Dzień Kobiet, 8 marca, w serii książek dla dzieci wydawnictwa Penguin Random House ukaże się zbiór niezwykłych opowiadań ze świata Doctor Who zatytułowany The Day She Saved the Doctor. To pierwsza doktorowa antologia, do której wszystkie teksty napisały kobiety. Wśród autorek znalazły się znane nazwiska z whoviańskiego świata: Jenny Colgan i Jacqueline Rayner, a także Dorothy Koomson oraz Susan Calman, szkocka komiczka.

Książka skierowana będzie do młodszych czytelników – kilku- i kilkunastoletnich. Oraz, oczywiście, wszystkich fanów Doctor Who bez względu na wiek i płeć.

Redaktorka serii Penguin Random House Children’s, Ruth Knowles, powiedziała:

Penguin Random House jest wydawcą książek ze świata Doctor Who i wielokrotnie już wprowadzał na rynek książki napisane przez kobiety. Jednak w roku, kiedy w roli Doktor zobaczymy Jodie Whittaker, chcieliśmy w szczególny sposób uczcić Dzień Kobiet. Dlatego zebraliśmy grupę pisarek i powierzyliśmy projekt okładki artystce.

Bez względu na to, czy czytelnicy, którzy sięgną po tę książkę, są fanami Doctor Who od lat czy dopiero zaczną oglądać w tym roku, jesteśmy przekonane, że te historie ich zachwycą.

Opowiadania Calman, Colgan, Koomson i Rayner opowiadają o, kolejno, Clarze, Rose, Bill i Sarah Jane, które “wędrują przez czas i przestrzeń, wpadają w kłopoty, walczą z wrogami u boku Doktora i ratują jego życie”.

sladen

A tak wypowiedziały się o zbiorze autorki tekstów:

Jenny Colgan:

Dziwnie się poczułam, kiedy poproszono mnie o napisanie historii, w której centrum będzie Rose. Od samego jej pojawienia się w serialu jest to postać wyjątkowo dla mnie ważna.

Jacqueline Rayner:

Towarzyszki Doktora często traktowane są jako wymienne elementy, które są w serialu tylko po to, by ktoś krzyczał “Doktorze, dlaczego?!”. Ale jest to bardzo dalekie od prawdy.

Dorothy Koomson:

Moja historia opowiada o tym, jak zaakceptować siebie i to, kim się jest, nawet jeśli nie spełnia się standardów urody. Ważne jest to, by zawsze być sobą. Myślę, że to coś, co wiele dziewcząt i kobiet potrzebuje usłyszeć.

Susan Calman:

Jestem podekscytowana, zachwycona i zaszczycona, że mogłam wziąć w tym udział. Doctor Who to jedna z moich wielkich pasji, a teraz mamy jeszcze wyjątkowy czas – zbliża się epoka niesamowitej Jodie Whittaker.

To brzmi jak dobra pozycja do zaczęcia przygody z doktorowymi książkami. Kto się skusi?

Źródło: The BooksellerExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *