Antologia charytatywna Whoblique Strategies już w sprzedaży

Książkowa antologia Whoblique Strategies wydana została przez Chinbeard Books. Jest efektem pracy siedemdziesięciorga pisarzy pod opieką redaktora i scenarzysty, Eltona Townend-Jonesa, a więc jest tworem absolutnie wyjątkowym.

Taki wynik osiągnięto dzięki nietypowej formie doktorowych opowiadań-improwizacji stworzonych przy pomocy kart Oblique Strategy. Są to karty, których zadaniem jest wyciąganie kreatywnych soków poprzez podchodzenie do pomysłów pod różnymi kątami – używał ich m.in. nieżyjący już David Bowie przy tworzeniu piosenek na swoje kultowe albumy, Low oraz Heroes.

Takie kawałki szybkiej twórczości podpisane są tytułem i nazwiskiem autora. Na ich koniec natomiast umieszczono zastosowaną kartę, przydzielaną losowo twórcy przez Eltona, aby nie zabrakło świeżych wyzwań.

Wśród twórców znaleźli się między innymi: John Dorney (autor i reżyser dla Big Finish), David A. McIntee (autor powieści The Eleventh Tiger), Blair Bidmead (projektant okładek do The Black Archive), Simon Messingham (autor powieści Zeta Major), Tim Gambrell (pisarz, znany głównie z serii o Lethbridge-Stewarcie), Ian Potter (twórca słuchowiska The Early Adventures: The Bounty of Ceres) i Simon A. Forward (autor powieści Dreamtime).

W antologii znalazły się także teksty autorów Doctor Who Companion, w tym: Christiana Cawleya (twórca Speed of Life, Just Another Day i Breathe Push Pop), Jamesa McLeana (Metal Hearts, Lady Grinning Soul, Boomcubist, The Plateaux of Mirror, Zeroes), Jona Arnolda (She’s a Rainbow, Among Fields of Crystal, Outside, Portrait of a Dalek Through Gallifreyan Zen) oraz Philipa Batesa (An Index of Metals, Shaggy Dog Story, Out-Out, Thru’ These Architects’ Eyes, Astronauts in the Triassic, Case Study: The Fisher King’s Feet, This Is a Fake). Ten ostatni jest szczególnie zadowolony z pracy nad publikacją:

To doświadczenie przyniosło mi nieskończenie dużo satysfakcji. Byłem też bardzo zadowolony z historii, które mi przydzielono – zwłaszcza ze wzniosłego Caves of Androzani. Nie zdradzę wam, który tytuł odnosi się do ostatniej historii Piątego Doktora, ale wystarczającą wskazówką niech będzie to, że nie chodzi o Case Study: The Fisher King’s Feet

Bardzo mnie też cieszy, że moja praca znalazła się w szeregu tworów tak wspaniałej drużyny pisarzy – lub, jak też nazywa nas Elton, wholiganów, co brzmi, szczerze mówiąc, jak najlepsze określenie fanów Doctor Who, jakie w życiu słyszałem.

Whoblique Strategies można nabyć w cenie około 11 funtów. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na Children in Need. Skusicie się?

Źródło: Doctor Who CompanionFennistka, miłośniczka języków, przecinków i kotów, u której nadmiary wolnego czasu się nie istnieją – w przeciwieństwie do seriali, książek i muzyki, popijanych hektolitrami herbaty. Wielbi na kolanach Witkacego. Kiedy już podnosi się z podłogi, zdarza jej się prowadzić też swój blog (ale to rzadko). Kocha wszystkich Doktorów, ale w przepaść najchętniej rzuciłaby się za duetem Dziesiątego z Donną, względnie za duetem Dziesiątego z Dziesiątym.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Antologia charytatywna Whoblique Strategies już w sprzedaży

  1. Dorney? Biorę :P Chociaż popełnił taką zbrodnię, jak “The Two Masters” to jest też autorem wielu innych (i naprawdę genialnych) słuchowisk ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *