Analiza teasera 10 serii

Kilka dni temu pojawił się nowy teaser 10 serii Doctora Who. Przyjrzyjmy się mu dokładnie.

Wspomniany wyżej filmik możecie zobaczyć poniżej.

Narratorem w kolejnej zajawce 10 serii jest ponownie Bill Potts. Bohaterka opowiada:

Gdy spotykasz go pierwszy raz, jest zabawny, za drugim razem jest niesamowity. Za trzecim zdajesz sobie sprawę, że jest najbardziej niebezpiecznym mężczyzną we wszechświecie. Mówi, że jest człowiekiem pokoju, ale przynosi wojnę. Spędzam najlepsze chwilę w swoim życiu i za nic bym tego nie przegapiła. Nawet jeśli miałoby mnie to zabić…

Czy możliwe jest, że w ten sposób Moffat daje nam znać, co stanie się z nową towarzyszką? Czy Bill będzie narażana na różne niebezpieczeństwa bardziej niż Clara w 9 serii?

Bohaterowie znajdują się w bibliotece. Czy może to być biblioteka uniwersytetu, na którym pracują Bill i Doktor?

Bill, opowiadając, podziwia Doktora. Czyż to spojrzenie nie jest urocze?

Jeśli przyjrzycie się ubraniu nowej towarzyszki i śledziliście już raporty z planu lub czytaliście nasz zbiór Co wiemy o 10 serii, to dobrze je znacie. Bill ubrana jest w strój, w którym będzie występować w pierwszym oraz drugim odcinku najnowszych przygód Doktora. Strój Nardole’a też jest nam już dobrze znany.

Kiedy trójka bohaterów przemierza korytarz, możemy dostrzec tajemnicze książki. Czy to wskazówki do nowych odcinków, a może ich tytuły? Na półce możemy zauważyć: The Pilot (Pilot), Smile (Uśmiech), Thin Ice (Cienki lód) oraz prawdopodobnie pierwsze słowa: Knock (Puk) i Oxygen (Tlen).

Tytuły idealnie pasują do tego, co już wiemy o nowych odcinkach. Pierwszy odcinek 10 serii ma sprawiać wrażenie, jakby to był całkiem nowy serial; w drugim pojawić się mają Roboty Emoji, trzeci będzie dział się podczas zimy w 1814 roku i dużą rolę ma w nim ponoć odegrać zamarznięta Tamiza. Czwarty odcinek ma być związany z nawiedzonym domem, a w scenach z piątego odcinka nasi bohaterowie noszą kombinezony.


Doktor rozbija światła w bibliotece. To może być kolejna wskazówka dotycząca nadchodzącej serii.


Pojawiają się twarze potworów. Wszystko jest niestety niewyraźne, więc nie ma pewności co do niektórych postaci. Na pewno możemy tutaj dostrzec Cybermena (możliwe, że pojawią się w finale), Daleka, Robota Emoji, Lodowego Wojownika i Mnicha Prawdy. Możliwe, że znajdują się tu także twarze potwora z czwartego odcinka (pojawił się w pełnym zwiastunie serii), Płaczący Anioł oraz głowa przemienionej Heather (również występującej w pełnym zwiastunie).


Na koniec pojawiają się olbrzymie twarze kolejnych kosmitów. Czy to główni wrogowie? Prawdopodobnie to nowi Lodowi Wojownicy. A może doczekamy się Marsjan płci żeńskiej?


I na koniec otrzymaliśmy kolejne hasło promujące 10 serię: Pora na bohaterów.

Jak podobał się wam teaser? Co sądzicie o tych wskazówkach? Może dopatrzyliście się jeszcze czegoś nowego?

Źródło: YoutubeUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *