Alex Kingston o powrocie do roli River Song

Alex Kingston udzieliła wywiadu, w którym opowiada o powrocie do roli River Song i współpracy z Peterem Capaldim.

W rozmowie z RadioTimes Alex Kingston wyznała, że nie spodziewała się wrócić do roli River Song. Propozycja zagrania w odcinku świątecznym, “The Husbands of River Song”, zaskoczyła ją chyba tak samo jak fanów.

Myślałam, że w Imieniu Doktora (“The Name of the Doctor”) nastąpiło ostateczne pożegnanie z moją postacią, choć nikt mi wtedy oficjalnie nie zakomunikował, że tak było. Kiedy Steven Moffat i Russell T Davies zaczynali wspominać w wywiadach, że ciekawie by było pokazać zetknięcie się Dwunastego Doktora z River, pomyślałam, że skoro o tym mówią, to nie jest to całkowicie abstrakcyjną ideą… Kilka miesięcy później usłyszałam propozycję.

Russell T Davies nazwał ewentualne spotkanie Alex Kingston i Petera Capaldiego “burzą seksu”. Wieloznaczne żarty i flirty są integralną częścią postaci River Song, bez względu na to, czy jej serialowym partnerem był Dziesiąty czy Jedenasty Doktor. Czy z Dwunastym będzie podobnie?

To ciągle jest serial familijny. Ale zdarzały się na planie momenty, kiedy zaczynaliśmy rzucać coraz ostrzejszymi żartami.

Relacja Dwunastego i River będzie jednak nieco inna, bo wiemy już, że River go nie rozpozna. Nic dziwnego – Doktor ma nową twarz i nie zamierza River się przedstawiać.

Przyzwyczaiłam się do zmian. Pamiętam, jak zamiast Davida Tennanta pojawił się nagle Matt Smith… Kilka dni zajęło mi wyczucie Petera Capaldiego, ale to pasowało do fabuły odcinka. Uczyłam się komunikacji z Peterem, poznawałam jego i bohatera, w którego się wciela. Na początku Dwunasty jest zmieszany, bo nie rozumie, dlaczego River go nie poznaje. Ich relacja jest w związku z tym bardzo zabawna.

Źródło: RadioTimesExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *