Aktorzy zapowiadają 12 serię

Czego możemy się spodziewać w 12 serii? Zdradzają aktorzy wcielający się w główne role – Jodie Whittaker, Mandip Gill i Tosin Cole.

Tosin Cole: Akcja przyśpiesza. Tego się oczekuje od tego serialu – nie może być nudno, nie możemy pokazywać, jak bohaterowie jedzą naleśniki na śniadanie. Mamy nowe przygody, nowe doświadczenia, które powinny spodobać się widzom.

Mandip Gill: Zupełnie nowe historie. Kiedy Chris [Chibnall] pisze, bardzo świadomie i celowo decyduje, jaki wróg ma się pojawić. Postanowił przypomnieć Judoonów i Cybermenów, bo najlepiej pasują do historii, którą chciał opowiedzieć.

Jodie Whittaker: Nic nas nie ogranicza – ani miejsce, ani czas akcji. Doctor Who jest popularny od tak wielu lat dlatego, że ciągle pojawia się w nim coś nowego. Będzie dużo elementów, które przyciągną whovian, zarazem jednak do oglądania nie potrzeba mieć w głowie encyklopedii Whoniversum. Widz nie musi wiedzieć, dlaczego ma się bać Cybermenów, ani że powinien się obawiać natknięcia się na Judoonów w ciemnej uliczce. Gdy wraca jakiś znany potwór, najważniejsze jest to, by był to powrót starannie pokazany i uzasadniony fabularnie. Cybermeni będą naprawdę przerażający. Judooni również robią ogromne wrażenie.

Jodie Whittaker: W tej serii dowiemy się, kim naprawdę są bohaterowie.

Mandip Gill: Spotkamy znów rodzinę Yaz. Yaz od dawna coś ukrywa. Gdy poznamy jej tajemnicę, o wiele łatwiej będzie nam zrozumieć tę postać. Zrozumiemy, dlaczego zdecydowała się na takie przygody.

Jodie Whittaker: W poprzedniej serii inne postacie głównie próbowały nadążyć za Doktor. Teraz relacja staje się bardziej symetryczna – oni potrzebują jej, a ona ich. Pojawią się sytuacje, kiedy to oni będą musieli podejmować trudne decyzje bez wskazówek czy przewodnictwa Doktor – i będą w stanie to zrobić.

Tosin Cole: Ta seria postawi też wiele nowych pytań. Członkowie naszej drużyny zaczną kwestionować innych, to, co robią i jakimi są osobami. To największe zagrożenie w nowej serii.


Premiera pierwszego odcinka 12 serii, Spyfall, już 1 stycznia na BBC One. Też się już nie możecie doczekać?Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *