6 nowych powieści na 50-lecie brygadiera Lethbridge-Stewarta

Candy Jar świętuje 50-lecie brygadiera Lethbridge-Stewarta z przytupem! Już niedługo pojawi się z tej okazji sześć nowych powieści.

Pięć powieści będzie składało się na cykl zatytułowany The Laughing Gnome. W nich sir Alistair, brygadier Bill Bishop i dama Anne podróżują przez czas. Odwiedzą lata 30., 60., 70., 80., i 90. XX wieku oraz trafią także do czasów współczesnych. Po serii pojawi się ostatnia, szósta książka On His Majesty’s National Service napisana przez Davida A. McIntee oraz doktor Lynette Nusbacher.

Oficjalny opis The Laughing Gnome brzmi:

Jest grudzień 2011 roku i zbiera się cały klan Lethbridge-Stewartów. Głowa rodziny, sir Alistair, nie czuję się najlepiej. A w zasadzie umiera.

Jest zdeterminowany, by dotrwać do końca życia z godnością. Przeżył wiele lat, zobaczył wiele dziwnych rzeczy i ocalił świat więcej raz niż zdoła policzyć. Popełnił także sporo błędów.

Co zdarzyłoby się, gdyby mógł ponownie przyjrzeć się tym błędom?

brygadier i Trzeci Doktor

Pięć powieści należących do cyklu i ich autorzy to: Scary Monsters – Simon A. Forward, The Fear of Web – Alyson Leeds, The Danger Men – Nick Walters, Day of the Matador – Robert Mammone oraz Lucy Wilson and the Bledoe Cadets – Tim Gambrell. O możliwości pracy i dodania coś od siebie w bogate uniwersum Doctor Who opowiedzieli autorzy powieści, przetłumaczyliśmy dla was dwie wypowiedzi.

Simon A. Forward:

To ogromny zaszczyt, zostać zaproszonym do napisania książki z okazji 50-lecia brygadiera. Z tym zaszczytem, tak jak z wielką mocą, wiąże się wielka odpowiedzialność. Mamy pewien obowiązek wobec tej postaci oraz Nicka Courtneya, aktora, który zapewnił długie życie tej postaci w naszej wyobraźni. Mamy przyjemność posłać go na nowe przygody i do zmierzenia się z nowymi sytuacjami. W mojej części powalczy z terrorem, który jest częścią jego czasów, ale powinien rozbrzmiewać również w naszych. To międzynarodowy thriller, rzecz nawiedzająca go z przeszłości, nasz brytyjski bohater połączy siły z powracającą postacią z Blood of Atlantis. Moglibyśmy nazwać go Watsonem, gdyby brygadier był Holmesem, ale wtedy musiałby nas zabić.

Alyson Leeds:

Doctor Who nigdy nie był częścią mojego dzieciństwa. Urodziłam się w późnych latach 80-tych. Nie miałam swojego Doktora, a gdy serial powrócił na antenę, byłam w końcówce moich nastoletnich lat. Chociaż dobrze bawiłam się, oglądając serial, to rozszerzone uniwersum Doctor Who, powieści i słuchowiska sprawiły, że zostałam fanką. To tam pierwszy raz zetknęłam się z brygadierem i został on moją ulubioną postacią. Od zawsze moją ambicją było, by pisać i liczyłam, że kiedyś będę mogła napisać coś dla Doctor Who. Nigdy nie sądziłam, że moja pierwsza powieść spełni te dwie ambicje za jednym zamachem! To, że piszę dla brygadiera i to jeszcze w tak ważnym punkcie jego historii wyprzedziło moje najśmielsze marzenia. Po 50 latach od pierwszego pojawiania się tego bohatera w telewizji wielu ludzi zastanawiało się, co sprawia, że jest on taką trwałą i kochaną postacią w tym świecie. Najbardziej przemawia do mnie jego duch szczerości. Nie jest skomplikowanym człowiekiem; robi to, co uważa za słuszne, w sposób, który jest zgodny z jego obowiązkiem oraz przekonaniami. W świecie, który otaczany jest przez ciągle wzrastające problemy, bohater, który nie zawaha się iść naprzód i stara się zrobić wszystko, co w jego mocy, to nieustanny powiew świeżości. W mojej części historii brygadier i Anne wracają do swoich początków, do 1969 roku i Podziemi. Dama Anne przeżyła już mnóstwo w życiu i pogodziła się ze stratami, jakie poniosła. Dostaje jednak możliwość cofnięcia się w czasie i uratowania kogoś jej bliskiego – ojca. Nie obejdzie się bez konsekwencji. Ale jak daleko posunąłby się każdy z nas, gdyby mógł uratować kogoś, kogo kocha?

Zainteresowani? Którą historię z brygadierem lubicie najbardziej?

Źródło: The Doctor Who CompanionUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *