5 lat Gallifrey.pl

Dziś nasza strona świętuje piąte urodziny! Gdybyśmy byli ludzkim dzieckiem, pakowalibyśmy właśnie ulubione zabawki do plecaka, by zrobić odpowiednie wrażenie podczas pierwszego dnia w przedszkolu. Gdybyśmy byli małym Władcą Czasu, pakowalibyśmy najfajniejszy zestaw figurek Daleków, by wraz z innymi dziećmi rzucać nimi do celu – w sam środek wiru czasu. Jesteśmy jednak tylko fanowską stroną o serialu, więc wiek nie robi większej różnicy. Może jedynie sprawić, że nasze redaktorki i redaktorzy uśmiechną się dziś szerzej, bo pięć lat dla projektu tworzonego w wolnym czasie, z pasji do fikcyjnego świata i wymyślonych bohaterów, to już nie byle co.

Zawsze mi się wydawało, że czas w internecie biegnie zupełnie inaczej niż w rzeczywistości i istotnie, jakbym teraz spróbowała wypisać najważniejsze momenty z historii naszego projektu, musiałabym sięgać do zapomnianych pomroków dziejów i głębokiej prehistorii sprzed skrzesania pierwszego ogniska. Przez Gallifrey przewinęła się armia ludzi. Niektórzy są w redakcji niemal od początku – jak Ginny, Mytherios i ja. Inni dołączyli nieco później lub całkiem niedawno, ale każda z tych osób, mając do wyboru obejrzenie serialu, spacer z Pokemon Go albo przetłumaczenie newsa i napisanie artykułu – przynajmniej czasami wybiera właśnie dołożenie cegiełki do rozbudowującej się strony, która obecnie jest już sporym molochem. Staramy się, by codziennie pojawiło się coś nowego – czy to news, czy artykuł, czy choćby ciekawostka na Facebooku. Niektóre z naszych pomysłów realizowane są bardzo powoli – jak przewodnik po klasycznych seriach. Niektóre poszły trochę w odstawkę – jak napisy do klasyków. Przyjdzie jednak na to wszystko czas. Teraz zbroimy się na nową epokę, której telewizyjnej premiery nie możemy się doczekać. To będzie dla nas sporo pracy, ale też, nie mamy wątpliwości – wiele satysfakcji. I mamy ogromną nadzieję, że będziecie to wszystko przeżywać razem z nami.

Można do nas dołączyć w każdej chwili – serdecznie zapraszamy! Zawsze przydadzą się ręce do pracy, jeśli więc chcesz spróbować swoich sił w tłumaczeniu newsów, pisaniu artykułów, redakcji i korekcie językowej, zarządzaniu kanałami w mediach społecznościowych albo sypaniu pomysłami z rękawa gallifreyańskiej szaty – odezwij się w grupie Pod kopułą Gallifrey.pl, w prywatnej wiadomości do fanpage’a lub napisz maila na adres redakcja[dalek]gallifrey.pl.

Na koniec mamy dla was tradycyjnie garść statystyk.

Naszą stronę na Facebooku śledzi obecnie 5255 osób (widzicie, ile piątek? przypadek?), konto na Twitterze – 379,  na Tumblrze – 406, a na Instagramie 373. Na dzień dzisiejszy na stronie mamy opublikowane 2253 wpisy. Do tego 14 czeka już gotowych na publikację w kolejnych dniach. W ciągu ostatniego roku nasza strona miała 337 668 odsłon.

W ostatnim roku głosiliśmy też whovianizm na konwentach: Coperniconie, Warsaw Comic Conie, Falkonie, SerialConie i toruńskim Polconie. Patronowaliśmy Pyrkonowi, Filozofikonowi, Sherlockonowi i Toporiadzie. Wielkim wydarzeniem było dla nas spotkanie ze scenarzystką Sarah Dollard.

Mamy nadzieję, że w szóstym roku działalności nie zabraknie nam pomysłów i zapału. Dzięki, że nas czytacie!Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *