Wkrótce ruszają zdjęcia do Class. Czy pojawi się w nim Peter Capaldi?

Powoli zaczyna pojawiać się coraz więcej informacji na temat spin-offu Class. Wiemy, że zdjęcia do niego ruszą już niebawem i prawdopodobnie pojawi się w nim Peter Capaldi.

Radio Times ujawniło, że zdjęcia do nowego spin-offu serialu Doctor Who zatytułowanego Class mają rozpocząć się w kwietniu. Mimo że obsada jeszcze nie została potwierdzona, oczekuje się, że Doktor Petera Capaldiego pojawi się w nowym serialu. Według ważnych źródeł, powoli kończy się także kompletowanie obsady serialu, którego akcja będzie miała miejsce w Coal Hill, szkole znanej z Doctora Who, pojawiającej się w historii serialu wiele razy (ostatnio uczyła w niej Clara Oswald). Zdjęcia do Class mają rozpocząć się pod koniec miesiąca – według źródeł portalu, z pewnością stanie się to przed rozpoczęciem w maju zdjęć do 10 serii Doctora Who.

Źródło bliskie produkcji zdradza:

Serial będzie blisko związany z Doctorem Who, więc nie bądźcie zaskoczeni, gdy pojawi się w nim Peter.

Serial, póki co, ma liczyć osiem odcinków trwających po 45 minut, ale BBC nie postanowiło jeszcze w jaki sposób zostaną wyemitowane, poza tym, że odcinki zostały zamówione dla BBC Three, więc najpierw ukażą się online. Ale BBC nadal musi zdecydować, czy publikować je tydzień po tygodniu, czy wypuścić od razu całą serię, tak aby fani mogli obejrzeć ją naraz. Tak jak każdy oryginalny program w BBC Three, Class pojawi się także w głównych kanałach BBC. Jest prawie pewne, że będzie to BBC One. Stacja ujawniła na razie tylko kilka szczegółów serii, która ma zostać wyemitowana pod koniec 2016 roku.

Opis fabuły brzmi następująco:

Niesamowite niebezpieczeństwo przebija się przez ściany czasu i przestrzeni, a gdy ciemność nadchodzi, Londyn pozostaje bez ochrony. Ma być to serial z akcją, sercem i adrenaliną właściwymi najlepszym utworom gatunku young adult.

Akcja serialu dzieje się w Shoreditch, hipsterskiej stolicy świata i jest pisany przez Patricka Nessa, autora dziewięciu książek, w tym sześciu powieściowych bestsellerów z gatunku young adult. Ness napisał scenariusz do ekranizacji swojej powieści A Monster Calls, której premiera ma odbyć się w 2016 roku, a w rolach głównych wystąpią: Liam Neeson, Sigourney Weaver i Felicity Jones. John Green opisał go jako „chorobliwie pięknego pisarza”, a jego prace podobają się czytelnikom literatury młodzieżowej.

Ness powiedział:

Nie mogę się doczekać momentu, gdy widzowie poznają bohaterów Class, wszystkich nowych wrogów i kosmitów i przekonają się, że najmroczniejsze zakamarki rzeczywistości mogą być równie przerażające, co perspektywa egzaminów końcowych.

Główny scenarzysta Doctora Who, Steven Moffat, będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego. Serial opisał jako dorastanie we współczesnej Wielkiej Brytanii, ale z potworami!

Co sądzicie o nowym spin-offie? Chcielibyście w nim zobaczyć Petera Capaldiego? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Radio TimesUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Wkrótce ruszają zdjęcia do Class. Czy pojawi się w nim Peter Capaldi?

  1. Jestem prawie pewien, że się pojawi, choć pewnie tylko na chwilę, w premierze i być może w finale – to najlepszy sposób, żeby przyciągnąć ludzi, do których jest skierowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *