12 seria: co planuje Chris Chibnall?

Już zaraz 12 seria – jej premiery doczekamy się pod koniec grudnia albo zaraz na początku stycznia – twórcy więc coraz chętniej wypowiadają się na temat tego, co dla nas przygotowali.

Chris Chibnall, obecny producent wykonawczy i showrunner, zapowiada, że jego druga seria będzie ambitniejsza od pierwszej, czyli ubiegłorocznej 11 serii:

Chcemy opowiadać pełne akcji, duże, emocjonalne, przerażające i zabawne historie. Chcemy wejść z tym na wyższy poziom niż przed rokiem.

11 seria była rekrutacyjna. To był początek dla nas wszystkich: serialu, Doktor, aktorów i twórców… To zawsze jest trudne, kiedy tak dużo się zmienia. Musieliśmy iść do przodu i równocześnie trafić do zastanej widowni.

Myślę, że poszło nam nieźle, ale w tym roku nasze podejście można podsumować następująco: Oto niesamowity świat Doctor Who. Jest tu sporo smaczków, mnóstwo nowych rzeczy i niejedna rzecz już dobrze nam znana. Zobaczmy, co z tego wyjdzie! Naszą ambicją było wejście na wyższy poziom. Myślę, że nam się udało.

Skala, narracja, wszystko – chcemy się rozwijać i iść naprzód. W nowej serii czekają nas naprawdę wielkie momenty.

Tak 12 seria prezentuje się na jednej z pierwszych grafik promocyjnych.

Dostaliśmy też zapowiedź potworów i przeciwników, które pojawią się w tej serii:

Mamy kilka niesamowitych potworów. Ta seria będzie straszniejsza od poprzedniej. Będzie więcej akcji. Powrócą też znani już przeciwnicy. Staraliśmy się zachować równowagę pomiędzy starym i nowym – a nowe potwory są naprawdę przerażające. Wszystko spoi też jeden większy wątek. Będzie więc trochę inaczej. Rozwijamy bardziej skomplikowaną historię dla Trzynastej Doktor i jej gangu.

Nowy potwór przeraził nawet aktorów

Jaki rozwój czeka samą Doktor?

Przyjrzymy się dokładniej tej postaci. Tyle mogę powiedzieć. Zobaczymy więcej jej twarzy.

Z Jodie Whittaker dało się wyciągnąć na ten temat trochę więcej:

Cała seria to odkrywanie różnych ścieżek, którymi można podążyć. Świadomość, że kiedy gram Doktor, nic mnie nie ogranicza, daje ogromną wolność. Mogliśmy więc wypróbować różne kierunki dla tej postaci, takie, które nie zostały wykorzystane w poprzedniej serii. Zobaczymy więc jej warstwy i strony, których dotychczas nam nie pokazała.

To brzmi jak coś, czego potrzebujemy! O Trzynastej Doktor wiemy już trochę, ciągle jednak pozostaje postacią, którą spotkaliśmy tylko w przelocie. Czas ją lepiej poznać. Mam nadzieję, że nowa seria będzie oznaczać dla niej wiele wyzwań, dzięki którym rzeczywiście poznamy wiele jej ukrytych dotychczas twarzy.

Widzieliście już zwiastun 12 serii? Jeśli nie, znajdziecie go tutaj. Warto!

Źródło: DoctorWhoTV, Doctor Who WatchExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *