10 seria na DVD i Blu-ray

10 seria Doctora Who została podzielona na dwie części w wydaniu DVD i Blu-ray. Pierwsza część zawiera sześć pierwszych odcinków i została wydana 29 maja. Tak prezentuje się jej okładka:

Druga część będzie zawierała kolejnych sześć odcinków i zostanie wydana niedługo po finale serii, 17 lipca. Okładkę możecie zobaczyć poniżej:

Jak zapewne zauważyliście, po połączeniu ukaże nam się piękny obrazek.

Każdy z zestawów oprócz odcinków zawierać będzie sześć kart z motywami pochodzącymi z odcinka, a także sceny zza kulis produkcji oraz wywiady z obsadą.

Zamówienia możecie składać na Amazonie, iTunes oraz HMV. Niestety, wydanie raczej nie ukaże się w Polsce. Zapowiedziano także, że zostanie wydana pełna wersja 10 serii, ale nic więcej na ten temat na razie nie wiadomo.

Podobają wam się okładki? Jesteście zainteresowani zakupem?

Źródło: CultBoxUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “10 seria na DVD i Blu-ray

 1. Trochę szkoda, że trylogia o mnichach została rozbita między dea boxy. Ale grafika jest przepiękna, swietnie sprawdziła by się jako plakat.

  1. Gdy dowiedziałem się, że BBC sprzedało prawa do muzyki z Doktora lekko się zaniepokoiłem. Brak jakichkolwiek informacji o oficjalnym wydaniu dla dziewiątej jest frustrujący, zwłaszcza dlatego, że w odcinku “Heaven Sent” była najlepsza muzyka od czasu “The Rings of Akathen”. Jedyne co mi pozostało to odsłuch nieoficjalnych wydań na yt i licha nadzieja, że sytuacja w końcu się zmieni.

   1. sprzedało komu? o co chodzi? nic nie wiem o.o
    no a myślisz że czemu się dopraszam? (; imho soundtrack do Heaven Sent był najlepszy od czasu odcinków specjalnych z 10 (nie ujmując zbyt wiele Rings of Akhaten, które też miało świetną muzykę; ale tbh jak dla mnie cały ten odcinek był najlepszym od czasów 4 serii), i nieoficjalne wydania, niewyczyszczone z pogłosu dialogów etc zbyt mi przeszkadzają, i tak /:

    1. Kiedyś znalazłem taką informację o sprzedaży praw:
     http://merchandise.thedoctorwhosite.co.uk/bbc-sells-doctor-who-music-rights-to-bmg/
     Niestety zbiega się ona z końcem wypuszczania kolejnych soundtracków, więc chyba w tym wydarzeniu należy szukać przyczyny.
     Muzyka ze świątecznych odcinków czwartej serii jest bardzo dobra oraz, co nie zawsze idzie w parze bardzo słuchalna. Podobny poziom prezentuje jeszcze muzyka z serii piątej, będąca moją drugą ulubioną. Wcześniej i później zdarzały się genialne utwory, ale całość była dość ciężka do przełknięcia. A Heaven Sent to klasa sama w sobie. Nawet w wersji z efektami dźwiękowymi robi piorunujące wrażenie, aż strach pomyśleć jakie emocje wywołuje wersja studyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *