Znamy następcę Chrisa Chibnalla – Russell T Davies powraca!

Wszyscy spekulowali, zastanawiali się kto zostanie następcą Chibnalla, a tu NIESPODZIANKA – na odcinek rocznicowy na 60-lecie w 2023 roku i serię 14 wraca Russell T Davies!  BBC Studios ogłosiło współpracę z Bad Wolf[1]Firma producencka założona w 2015 roku przez Julie Gardner (która współpracowała z RTD w jego pierwszej erze) i Jane Tranter. Firma produkowała takie seriale jak „Księga … Kontynuuj czytanie przy produkcji serialu.

Wielokrotnie nagradzany Russell T Davies powróci z przytupem, by objąć stery TARDIS raz jeszcze jako showrunner.
RTD był odpowiedzialny za wznowienie serialu w 2005 roku, przypisuje mu się rozbudzenie popularności serialu poza Wielką Brytanię i sprawienie, że Doctor Who stał się jednym z największych hitów telewizyjnych. Jego era spowodowała wielki wzrost popularności serialu i cieszyła się wielkim uznaniem i sukcesem. Doktor podbił serca Brytyjczyków mistrzowskim wznowieniem, które doprowadziło do powstania dwóch spin-offów – Torchwood oraz The Sarach Jane Adventures w tamtym czasie.
Davies opuścił serial w 2009 roku. Długoletni fan serialu osiągnął wielki sukces twoarząc seriale Years and Years, A Very English Scandal oraz It’s a Sin(w którym to pojawili się Dalekowie!), za który otrzymał w tym miesiącu nagrodę National TV Awards w kategorii Best New Drama. Jak mówi były i przyszły showrunner (przyznajcie, bardzo to timey-wimey):
Jestem bardziej niż podekscytowany powrotem do mojego ulubionego serialu. Ale nie podróżujmy w czasie zbyt szybko, jest jeszcze cała seria wspaniałej Doktor Jodie Whittaker, którą będę się cieszyć z moim przyjacielem i bohaterem Chrisem Chibnallem jako showrunnerem – na razie jestem jeszcze ciągle widzem.
Chris Chibnall także się wypowiedział o swoim następcy:
To ogromnie ekscytujące i bardzo odpowiednie, że 60 rocznica „Doctor Who” oznacza powrót do domu jednego diamentów wśród scenarzystów. Russell zbudował pałeczkę, która teraz do niego wróci – „Doctor Who”, przemysł filmowy w Walii i bądźmy szczerzy – każdy na świecie ma tyle powodów,by być Bardzo Podekscytowanym tym, co nas czeka.
Piers Wenger, dyrektor zamawiający produkcje BBC, nie omieszkał dodać czegoś od siebie:
W czasie, gdy Trzynasta Doktor szykuje się do rozpoczęcia nowych i niezwykłych przygód, wieje wiatr zmian… przynosząc ze sobą wiadomość, która zachwyci fanów „Doctor Who” na całym świecie. Jesteśmy zachwyceni, że Russell powraca do „Doctor Who” by tworzyć na wielkich osiągnięciach Chrisa i Jodie. Dziękuję obojgu oraz drużynie z Cardiff za wszystko, co robią dla serialu i witam Russella. To cudowne mieć cię z powrotem.

A co Wy o tym myślicie? To jest dobry pomysł, czy niekoniecznie – lepiej byłoby, żeby serialem zarządzał ktoś nowy? I czy to oznacza, że jest szansa na realizację MCU w ramach Whoniwersum, o czym RTD mówił jakiś czas temu? I czy to oznacza, że właśnie wzrosły szanse na to, by Olly Alexander został Czternastym Doktorem – którego to aktora, jak mówił RTD, chętnie by w tej roli widział – w końcu pracowali nad It’s a Sin? A może jednak kolejne wcielenie Doktor będzie ponownie kobietą? I czy Segun Akinola pozostanie kompozytorem, czy też będzie ktoś inny (wiele osób zapewne z powrotu Golda by się ucieszyło)? Warto zauważyć, że Bad Wolf ma podpisaną z HBO Max umowę na non-exclusive first-look, czyli rzeczy, które robią są dostępne przynajmniej na HBO. Połączmy to z informacją o HBO Max w Polsce w 2022 roku – czyżby była szansa, że w tym streamingu będziemy mogli oglądać „Doctor Who”? Przyszłość pokaże, jednak wydaje się, że wielu fanów ma powody, by patrzeć z nią z nadzieją. Fantastic! Allons-y!

Osoba grająca następne wcielenie Doktor ma być ogłoszona „we właściwym czasie”.

Wpadnijcie podyskutować na Facebooku w grupie Polskich Gallifreyan albo na Discordzie.

Przypisy

Przypisy
1 Firma producencka założona w 2015 roku przez Julie Gardner (która współpracowała z RTD w jego pierwszej erze) i Jane Tranter. Firma produkowała takie seriale jak „Księga czarownic”, „Mroczne materie” czy I hate Suzie).


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *