Zdjęcie promocyjne oraz długość finału 10 serii

O północy czasu brytyjskiego BBC Press Office podzieliło się zdjęciem promocyjnym finału oraz czasem jego trwania. Nie przedłużając, oto zdjęcie:

zdjęcie promocyjne

Ile będzie trwało „The Doctor Falls”? Aż 60 minut! Co do samego zdjęcia, to nie dziwcie się, jeśli macie poczucie déjà vu. Jest ono mocno inspirowane plakatem, który powstał z okazji 50 rocznicy serialu i to nieprzypadkowo. Szczegóły poniżej, w oficjalnej notce prasowej:

Opublikowane zostało nowe zdjęcie promocyjne finału 10 serii Doctora Who.  Po raz pierwszy możemy na nim zobaczyć Missy (Michelle Gomez) oraz Mistrza (John Simm). Para znajduje się po obu stronach Doktora (Peter Capaldi). Jest to ciekawa reinterpretacja popularnego plakatu, który został stworzony, by promować odcinek rocznicowy z okazji 50 rocznicy serialu – Dzień Doktora („The Day of the Doctor”).

Simm powróci do serialu jako Mistrz po raz pierwszy od 1 stycznia 2010, gdy spowodował regenerację Dziesiątego Doktora. Tym razem Mistrz stanie twarzą w twarz z Missy, swoim późniejszym wcieleniem i stoczy walkę z Doktorem podczas dwuodcinkowego finału serii, który rozpocznie się w następny weekend.

W odcinkach powrócą również Cybermeni, łącznie z oryginalnymi, mondasjańskimi Cybermenami niewidzianymi przez ostatnie 50 lat. To wszystko razem z Bill Potts (Pearl Mackie) oraz Nardolem (Matt Lucas) w imponującej przygodzie, która zmieni Doctora Who na zawsze.

Finał serii rozpocznie się odcinkiem 11, World Enough and Time o 18:45 [19:45 w Polsce – przyp. red.] w sobotę 24 czerwca na BBC One.  Wielkie zakończenie czeka nas w sobotę 1 lipca w dłuższym, 60 minutowym odcinku 12, The Doctor Falls.

My już nie możemy się doczekać „Dnia Mistrza”, a wy?

Źródło: BBC

PATRONITE

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who