Yaz dostanie więcej czasu w 12 serii?

Chris Chibnall zasugerował, że w 2020 roku może nas czekać powrót klasycznych potworów i rozwój postaci Yaz.

Na 12 serię Doctor Who przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jednak jako że prace nad kolejnymi odcinkami już się rozpoczęły, możemy się spodziewać wielu frustrująco dwuznacznych wzmianek na temat tego, czego możemy się spodziewać w 2020 roku.

Podczas pokazu specjalnego odcinka noworocznego Resolution Chris Chibnall zrobił kilka ciekawych sugestii. Jedna z nich dotyczyła nieco dotąd pomijanej bohaterki. Na pytanie młodego widza, co zaplanował dla Yaz i czy bohaterka Mandip Gill wróci do policji, odpowiedział:

To naprawdę dobre pytania. I myślę, że kolejna seria odpowie na część z nich.

Widząc entuzjastyczną reakcję widowni, dodał:

Myślę, że to pierwsza wskazówka dotycząca nowej serii. Naprawdę dobre pytania!

Zarówno krytycy, jak i fani zwracali uwagę, że postać grana przez Mandip Gill była nieco zaniedbana w porównaniu z wątkami pozostałych przyjaciół Doktor, Ryana i Grahama. Możliwe więc, że Chibnall chce przywrócić równowagę. Nie ma jednak co do tego pewności. Sama zainteresowana uważa, że skupienie się na pracy Yaz w policji mogłoby źle wpłynąć na dynamikę serii.

Jeśli wrócę do pracy, to znaczy, że będę musiała opuścić TARDIS!

Z drugiej strony, nie sposób nie zauważyć, że ma trochę więcej możliwości.

Nie tylko Yaz może odegrać większą rolę w 12 serii.  W rozmowie z fanami showrunner Doctor Who zasugerował też, że jest otwarty na powrót klasycznych wrogów Doktor, takich jak Cybermeni, Płaczące Anioły czy Dalekowie.

Może będziemy mieć jakieś [klasyczne potwory]. Pomyślę.

Szczerze mówiąc, wskazówki Chibnalla są mało jasne i jeszcze mniej pomocne. Dlaczego więc są aż tak ekscytujące?

Źródło: Radio Times

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who