Wkrótce polatamy wirtualną TARDIS

Fani Doctor Who już niedługo dostaną szansę wejścia na pokład TARDIS i przeżycia wspólnie z Doktor wciągającej przygody.  Wszystko to dzięki wyprodukowanemu przez BBC we współpracy z Passion Animation Studios filmowi VR Doctor Who: The Runaway. To dwunastominutowa interaktywna historia z animowaną Jodie Whittaker jako Doktor.

Widzowie dołączą do Trzynastej w TARDIS i sami znajdą się w centrum wydarzeń, zyskując szansę pomocy Doktor w obliczu śmiertelnego zagrożenia.

Jo Pearce, dyrektor kreatywny zespołu odpowiedzialnego za cyfrowe produkcje BBC, wyjawił:

W tej nowej emocjonującej interaktywnej historii fani doświadczą TARDIS jak nigdy wcześniej. Doktor, dzięki cudownej grze Jodie, jest jak zawsze ciepła, dowcipna i czarująca. Tuż po tym, jak zanurzą się w tym przepięknie zaprojektowanym świecie, widzowie znajdą się w sercu opowieści.

Zillah Watson, dyrektor Centrum VR w BBC, liczy, że ten film przyciągnie więcej osób do produkcji VR:

Celem naszego zespołu jest wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości do mainstreamu, a Doctor Who to dokładnie taki serial, jaki może zachęcić więcej ludzi do przetestowania tej technologii. Przesuwa granice już od 55 lat, a wirtualna rzeczywistość pozwoli mu na zbadanie zupełnie nowego wymiaru opowieści.

Scenariusz Doctor Who: The Runaways napisała Victoria Asare-Archer, za reżyserię odpowiada Mathias Chelebourg. Ponownie usłyszymy muzykę Seguna Akinoli. Film będzie dostępny w wybranych zestawach VR.

Wybralibyście się w wirtualną podróż TARDIS?

Źródło: Doctor Who TV

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *