Witajcie na nowej Gallifrey.pl

Obecny rok to dla serialu nowe otwarcie. Nowa seria, nowa TARDIS, nowy producent wykonawczy, a przede wszystkim nowa Doktor. To również rok ważny dla nas, ekipy Gallifrey.pl, bo we wrześniu będziemy obchodzili swoją drewnianą – piątą rocznicę. Z tej też okazji, już w lipcu, zacząłem prace nad nowym, obecnym, wyglądem strony. Część z was mogła go już widzieć, czy to podczas testów na naszej grupie Pod kopułą (serdecznie zapraszam!), czy podczas niedawnego testu na głównej domenie. Ale to właśnie dzisiaj ruszamy oficjalnie i na 100%.

Razem z wyglądem zmieniła się nieco nasza myśl w komponowaniu wpisów. Tę zmianę mogliście już zauważyć jakiś czas temu. Zrezygnowaliśmy z małych obrazków, które były równane do prawej albo lewej na rzecz większych, wycentrowanych. To w połączeniu z nowym widokiem pojedynczego wpisu ma sprawić, że będzie się nas czytało wygodniej. Jak zapewne możecie zauważyć, postanowiłem zrezygnować z sidebara w tym widoku. Dlaczego? Aby to właśnie treść naszych newsów czy publicystyki grała pierwsze skrzypce. To wszystko miało nadać nam trochę bardziej „magazynowego” stylu. Czy się udało? Ocenę pozostawiam wam.

Gallifrey.pl

Sporo zmieniło się również na stronie głównej. Jak możecie zauważyć, menu zostało wycentrowane i rozdzielone na dwa osobne, tak aby wszystko było bardziej czytelne. Zmieniła się również liczba artykułów promowanych, z trzech na pięć. Podyktowane jest to tym, że czasem trudno wybrać trzy ważne artykuły w danym okresie. Strona jest również nieco szersza, ale układ się nie zmienił, to nadal 2+1. Nad stopką pojawił się nowy element. To okno służy do promowania starszych, ale wciąż fantastycznych tekstów publicystycznych, których na naszej stronie pojawiło się przez te prawie pięć lat ponad 370.

Strona powinna również lepiej wyświetlać się na urządzeniach mobilnych. Nie tylko poprzez to, że jest w pełni responsywna, ale również dlatego, że wspieramy obecnie dwie technologie – Facebook Instant Articles oraz Google AMP. Chciałbym również dodać, że niebawem nasza strona będzie wspierała szyfrowanie SSL. Jest to spowodowane troską o bezpieczeństwo naszych czytelników oraz dlatego, że od lipca strony nie wspierające szyfrowania będą przez Google Chrome oznaczone jako niebezpieczne.

Gallifrey.pl

Ostatnią, lecz nie najmniej ważną grupą zmian jest dodanie kilku nawiązań do Trzynastej Doktor i jej rozpoczynającej się ery. Dajcie znać w komentarzach, czy udało się wam je wszystkie odszukać.

Liczę, że nowy wygląd przypadnie wam do gustu. Wiem, że początkowo zmiana może być trudna, bo jednak siła przyzwyczajeń robi swoje. Jestem również świadom pewnych drobnych błędów, które mogą się pojawić, a których sam nie zauważyłem, czy to przez zmęczenie, czy jakieś zamroczenie. Jeśli jakieś zauważycie, dajcie znać w komentarzu.

W imieniu redakcji Gallifrey.pl dziękuję, że jesteście z nami!

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who