Wilfred chciałby spotkać Trzynastą Doktor

Wiadomość o Jodie Whittaker w roli Doktor obiegła już cały świat i wywołała wiele dyskusji, a samo ogłoszenie zostało obejrzane ponad 15 mln razy. Jednak jest ktoś blisko związany z serialem, kto zupełnie nie zauważył wyboru aktorki – Bernard Cribbins, którego znamy z roli dziadka Donny Noble, Wilfreda. Podczas MCM London Comic-Con przyznał się, że nie miał zielonego pojęcia, kto wcieli się w Doktora:

Następny Doktor? Nic o tym nie słyszałem. Naprawdę, nic nie wiem na ten temat. Wydaje mi się, że to miała być kobieta, prawda? To jest kobieta? Widzicie, jestem całkowicie poza tematem.

Gdy aktor dowiedział się o zatrudnieniu do tej roli Jodie Whittaker, wyraził swoją aprobatę. Zasugerował przy tym (jak wielu przed nim), że zmiana płci głównego bohatera pomoże nowemu pokoleniu odkryć serial na nowo:

Myślę, że to świetna wiadomość, że kobieta przejmuje tę postać. Naprawdę się cieszę. Oczywiście, mieliśmy wielu panów w tej roli i wszyscy byli cudowni, ale wiecie – uważam, że kobieta może wnieść nową energię, popchnąć to do przodu. Wspaniale.

Co ciekawe, Cribbins nie ukrywał, że ma pomysł na to, jak przywrócić swoją postać do serialu i że chętnie by się tego podjął. Tak wypowiedział się o dziadku Donny:

Był bardzo troskliwym, miłym, pełnym współczucia człowiekiem. Uwielbiałem go. Chciałbym zagrać Wilfa jeszcze raz. Wystarczy słowo i natychmiast się zjawię, by wspomóc tę młodą damę w jej podróży!

Na razie TARDIS Jodie Whittaker wydaje się pełna, ale kto wie – może uda im się wcisnąć gdzieś Wilfreda na krótkie spotkanie.

Chcielibyście zobaczyć dziadka Donny z powrotem w serialu? Macie jakiś pomysł na uzasadnienie takiego powrotu? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: RadioTimes

PATRONITE

Daj na ciastko!


Marzy o tym by na starość wyglądać jak Peter Capaldi, a jeśli mówi o czymś dłużej niż minutę to jest to najpewniej Doctor Who

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who