Nadchodzą wielkie zmiany…

Mamy dla was dwie bardzo ważne informacje!

Od dawna już spekulowaliśmy, czy i kiedy Steven Moffat postanowi zrezygnować z funkcji showrunnera i przekaże pałeczkę komuś innemu – i, przede wszystkim, komu? Już wiemy…

RadioTimes ujawnił, że po 10 serii stery Doktora Who przejmie nowy główny scenarzysta. Epokę Stevena Moffata w Doktorze Who stanowić będzie więc sześć serii – trzy z Mattem Smithem i trzy z Peterem Capaldim, w tym jedna jeszcze przed nami.

chibnall-22-01-2016Stevena Moffata zastąpi Chris Chibnall. To znany nam doskonale scenarzysta, któremu zawdzięczamy odcinki takie jak 42Głodna ziemia Zimna krew („The Hungry Earth” i „Cold Blood”), Dinozaury na statku kosmicznym („Dinosaurs on a Spaceship”) i Potęga trójki („The Power of Three”). Chibnall był też jednym z producentów i głównym scenarzystą dwóch pierwszych serii Torchwood, zbiera również nagrody za Broadchurch Jego era zacznie się jednak dopiero w 2018 roku. Co czeka nas wcześniej?

Przede wszystkim 10 seria, która będzie ukoronowaniem kadencji Stevena Moffata. Możemy się po niej spodziewać fajerwerków, bo scenarzysta na pewno będzie chciał odejść z hukiem. Wskazuje na to też planowany czas emisji… czyli 2017 rok. W bieżącym roku doczekamy się tylko odcinka bożonarodzeniowego.

BBC zapowiada również, że w 10 serii pojawi się nowy towarzysz, więc prawdopodobnie poznamy go nie w Boże Narodzenie, lecz jeszcze później.

Dlaczego musimy tyle czekać? Wyjaśnienie BBC One brzmi następująco:

Zdecydowaliśmy się zaplanować wielkie pożegnanie Stevena Moffata na wiosnę 2017 roku, by zgromadzić wszystkich przed telewizorami na to wielkie wydarzenie. Rok 2016 będzie pełny ważnych dla Brytyjczyków wydarzeń medialnych takich jak mistrzostwa i igrzyska olimpijskie, chcemy więc zachować coś na przyszły rok. Obiecujemy, że warto będzie trochę poczekać!

Sam Steven Moffat tak skomentował swoją decyzję:

Dziwnie jest mi mówić o odejściu, gdy właśnie pracuję nad scenariuszami odcinków 10 serii, ale prawda jest taka, że mój czas się kończy. Chris [Chibnall] kończy prace nad Broadchurch, ja natomiast żegnam się powoli z najlepszą pracą we wszechświecie i trzymam w TARDIS zapalone światło dla mojego następcy. Przekonanie go do tego kosztowało mnie sporo ginu z tonikiem, ale jestem zachwycony, że jedna z największych gwiazd brytyjskiej telewizji poprowadzi naszego Władcę Czasu jeszcze dalej. Gdy Chris Chibnall przejmie stery 11 serii, ja wylecę za burtę.

Władze BBC żegnają się z Moffatem:

Dziękujemy Stevenowi Moffatowi za wszystko, co dał Doktorowi Who – praca z nim była czystą przyjemnością. Jest genialny i dał fanom na całym świecie wiele powodów do ogromnej radości. Pożegnanie będzie smutne, ale patrzymy w przyszłość z nadzieją i nie możemy się doczekać następnej serii i nowego towarzysza.

Miło nam jest też powitać Chrisa Chibnalla, niezwykle utalentowanego scenarzystę, który wniesie do Doktora Who swoje niezwykłe pomysły.

Na koniec jeszcze słowa samego Chrisa Chibnalla:

Doktor Who to klejnot w koronie BBC: to odważny, unikalny, rozrywkowy i uwielbiany na całym świecie program. Możliwość objęcia sterów tego niezwykłego serialu to dla mnie wielki przywilej i źródło ogromnej radości. Uwielbiałem Doktora Who już jako czterolatek i nie mogę się doczekać pracy z tą niezwykłą ekipą, by tworzyć nowych bohaterów, potwory i światy, które Doktor będzie mógł odwiedzać. Steven Moffat zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, dokonując niemożliwego, jakim jest ciągłe przekraczanie granic kreatywności i ambicji i równocześnie zyskiwanie coraz szerszej światowej widowni. Jest scenarzystą odważnym i genialnym. Kiedy usłyszałem, co planuje na 2017 rok, straciłem resztki wątpliwości, że zamierza odejść z hukiem i uczynić moje początki jeszcze trudniejszymi.

Co sądzicie o takim obrocie spraw? Czy Chris Chibnall zdoła zastąpić Moffata? Czy fandom będzie w stanie czekać tak długo…?

Źródło: RadioTimes

Daj na ciastko!


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who