Whoopi Goldberg chciała zagrać Doktor

Whoopi Goldberg przyznała, że błagała BBC, aby zostać pierwszą Doktor. I to na długo zanim Jodie Whittaker dostała tę rolę.

W nowym odcinku David Tennant Does a Podcast aktorka powiedziała, że jej błagania o kobietę w roli Doktor, na dodatek z akcją w Nowym Jorku, zostały odrzucone, ale nadal uwielbia Doctor Who.

Chciałam być pierwszą kobietą Doktor. Amerykańską wersją Doktor, który kończy w Nowym Jorku. Bardzo się cieszyłam z tego pomysłu. Ale decydentom się nie spodobał. Stwierdziłam, że trudno, rozumiem.

To nie pierwszy raz, kiedy Whoopi Goldberg wyraziła zainteresowanie pojawieniem się w serialu. W 2017 roku powiedziała w The Sun, że marzy, by zagrać w Doctor Who i ma nadzieję, że szefostwo BBC zaproponuje jej epizodyczną rolę.

Zawsze, kiedy przyjeżdżam do Anglii, mam nadzieję, że powiedzą: hej, chcemy, abyś coś dla nas zagrała. Bardzo tego pragnę.

Choć spełnienie tego marzenia jeszcze przed nią, aktorka pojawiła się w innej franczyzie science fiction – zagrała Guinan w Star Trek: Następne pokolenie. Jak powiedziała Tennantowi, odkąd pamięta, jest fanką fantastyki, bo ten gatunek przewiduje przyszłość.

Zawsze czułam, że science fiction przewiduje przyszłość. Czy chodziło o zmiany klimatu, czy o domowe komputery, czy o podróże między wymiarami.

Obecna Doktor, Jodie Whittaker, pojawi się w odcinku David Tennant Does a Podcast już 12 lutego. Podcastu Tennanta można posłuchać np. na Spotify.

Chcielibyście zobaczyć Whoopi Goldberg w Doctor Who?

Źródło: The Guardian

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who