Według Moffata Doctor Who powinien mieć dużo większy budżet

Dla Stevena Moffata piękne zdjęcia i kinowy styl jedenastej serii to za mało. W podcaście Sitcom Geeks były showrunner Doctor Who przyznał, że martwi go, iż nowa odsłona serii może „wyglądać tanio” w porównaniu z produkcjami konkurencyjnych platform. Jego zdaniem, aby konkurować z innymi serialami, Doctor Who powinien mieć znacznie większy budżet.

Na stwierdzenie prowadzących wywiad, że serial zawsze kojarzył im się z bohaterami grającymi na tle scenografii z kartonu, Moffat odpowiedział:

Teraz jest to bardzo duże wyzwanie dla serialu. Ryzykować, że jeśli nie włożą w niego dużo więcej pieniędzy, to nadal będzie wyglądać tanio, podczas gry reszta produkcji poszła tak bardzo do przodu. A ten serial i tak nie jest kosztowny. Szczerze, coś, co zarabia tak dużo pieniędzy jak Doctor Who, powinno również dostawiać ich więcej.

I dodał:

Telewizja się zmieniła. Teraz oglądamy rzeczy, które częstokroć są lepsze niż kinowe produkcje. Widzieliście ostatnie odcinki Gry o tron? Nie byłem w kinie na niczym, co by się równało z ich scenami walki.

Zgadzacie się z przekonaniem Moffata, że Doctor Who potrzebuje większego budżetu? A może magia serii nigdy nie tkwiła w pieniądzach?

Źródło: Metro.co.uk

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who