Według Moffata Doctor Who powinien mieć dużo większy budżet

Dla Stevena Moffata piękne zdjęcia i kinowy styl jedenastej serii to za mało. W podcaście Sitcom Geeks były showrunner Doctor Who przyznał, że martwi go, iż nowa odsłona serii może „wyglądać tanio” w porównaniu z produkcjami konkurencyjnych platform. Jego zdaniem, aby konkurować z innymi serialami, Doctor Who powinien mieć znacznie większy budżet.

Na stwierdzenie prowadzących wywiad, że serial zawsze kojarzył im się z bohaterami grającymi na tle scenografii z kartonu, Moffat odpowiedział:

Teraz jest to bardzo duże wyzwanie dla serialu. Ryzykować, że jeśli nie włożą w niego dużo więcej pieniędzy, to nadal będzie wyglądać tanio, podczas gry reszta produkcji poszła tak bardzo do przodu. A ten serial i tak nie jest kosztowny. Szczerze, coś, co zarabia tak dużo pieniędzy jak Doctor Who, powinno również dostawiać ich więcej.

I dodał:

Telewizja się zmieniła. Teraz oglądamy rzeczy, które częstokroć są lepsze niż kinowe produkcje. Widzieliście ostatnie odcinki Gry o tron? Nie byłem w kinie na niczym, co by się równało z ich scenami walki.

Zgadzacie się z przekonaniem Moffata, że Doctor Who potrzebuje większego budżetu? A może magia serii nigdy nie tkwiła w pieniądzach?

Źródło: Metro.co.uk

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Według Moffata Doctor Who powinien mieć dużo większy budżet

  1. Szczerze? Nie zaszkodziłoby, a wręcz potencjalnie pomogło. Bo dajmy na to nawet 20 mln funtów na sezon to i tak kwota mizerna w porównaniu do seriali HBO czy Netflixa.

  2. Dla mnie osobiście to obojętne, ja i tak potem nie widzę tych pieniędzy w produkcji. Ale bardzo leży mi na sercu jej popularność, więc wolę, żeby ludzie cieszyli się udanymi efektami niż liczyć na to, że po staremu ktoś będzie miał sentyment do potworów z pianki itp.

    1. Raczej obecny widz przyzwyczajony do rarytasów wizualnych z takiego GoT spojrzy z politowaniem na tanio wyglądające efekty w DW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *