Warszawskie Targi Fantastyki – program „powrotu do szkoły”

Warszawskie Targi Fantastyki zaczynają się już w sobotę, tymczasem mamy dla Was kolejne informacje od organizatorów o programie wydarzenia.


Warszawskie Targi Fantastyki od 2015 roku gromadzą fanów szeroko pojmowanej fantastyki dając im możliwość spotkania ulubionych autorów, twórców oraz oddania się szałowi zakupów u Fantastycznych Wystawców. Tym razem stoisk będzie 106 – od najmniejszych do tych naprawdę dużych ?

Czy wiecie, że jeśli chcielibyście odbyć z każdym z Fantastycznych Wystawców dziesięciominutową rozmowę, to musielibyście poświęcić na to ponad 19 godzin, czyli więcej niż trwają całe Targi?

Na najbliższe #NajbardziejFantastyczneTargi zapraszamy, żeby umilić Wam ten trudny czas, jakim jest powrót do szkoły i pracy po wakacyjnych urlopach. Każdego kto zdecyduje się odwiedzić imprezę czeka podróż do krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy pełnej legend i tajemnic ?

Jak zawsze czekają na Was spotkania z Fantastycznymi Gośćmi, niesamowita atmosfera oraz…

… Fantastyczni Wystawcy, a u nich:

 • książki,
 • gadżety,
 • biżuteria,
 • kosmetyki,
 • zabawki,
 • ubrania,
 • akcesoria wszelkiego rodzaju i rozmiaru,
 • inne cuda z drewna, skóry, filcu, metalu, szkła i nie wiadomo czego jeszcze

Nie ma lepszej okazji niż Targi by przekonać się, że fantastyka niejedno ma imię. To też najlepsza okazja na niesamowite, fantastyczne, jesienne zakupy :)

Bilety:

Ceny biletów jednodniowych dostępnych w trakcie imprezy:

Normalny: 10,00 PLN
Ulgowy: 5,00 PLN (przeznaczony dla Uczestników poniżej 13 roku życia)

Najmłodsi Fani (poniżej 7 roku życia) zwolnieni są z obowiązku posiadania biletu.

Godziny otwarcia Targów:

Sobota: 10:00 – 20:00

Niedziela: 10:00 – 18:00

Fantastyczni Goście:

 • Leszek Bigos  – oprócz cyberpunku pisze horrory, klasyczną fantasy, thrillery i poematy, autor m.in. „Smoczy szlak: Wejście”. Prowadzi blog Wkurzony Pisarz
 • Wiktoria Czyżycka – fanka twórczości Tolkiena, która zadebiutowała w tym roku książką „Ucieczka”, która jest pierwszym tomem „Imperium Smoczej Blizny”,
 • Maks Dieter – autor powieści sci-fi i grozy, na swoim koncie ma min. „Strażnika Piekła”,
 • Jarosław Dobrowolski – prowadzi fanpage na Facebooku – Jarek Dobrowolski – wynurzenia, gdzie publikuje recenzje filmów, książek oraz gier,
 • Paweł Famus – autor cykli „Progres wsteczny” i „Kroniki Imperium Legendarnych Lachów”, a obecnie pracuje nad powieścią urban fantasy „Szczynściorz„,
 • Robert Foryśpisarz powieści historycznych, obyczajowych i fantastyki, napisał m.in. cykl „Sztejer” i trylogię „Gambit hetmański”,
 • Michał Gołkowski – pisarz fantastyki, science-fiction i powieści historycznych, autor m.in. cyklów „Arena dłużników” i „Stalowe Szczury”,
 • Paulina Hendel –  autorka serii dla młodzieży „Zapomniana księga” oraz cyklu „Żniwiarz”,
 • Jacek Inglot – polski pisarz science fiction i nie tylko, w skład jego dorobku wchodzą m.in. „Inquisitor” (wznowiony w tym roku jako „Inquisitor. Zemsta Tezcatlipoki”), „„Quietus” czy „Porwanie Sabinek”,
 • Krzysztof Piersa – pisarz, konwentowicz i youtuber. Autor Camgirl i „Złotej rybki w szambie”,
 • Jagna Rolska – autorka powieści „SeeIT” i zastępczyni redaktora naczelnego na portalu Fahrenheit,
 • Janusz Stankiewiczautor powieści fantasy „Uderz pierwszy”,
 • Anna Szumacher archeolog z wykształcenia, redaktor, recenzent i dziennikarz z zawodu. Autorka opowiadań, a także powieści – „Słowodzicielka” i „W pożyczonym czasie”,
 • Krzysztof Tyniec – aktor teatralny i estradowy. Z dubbingu został zapamiętany jako Goofy, Królik Bugs, Dżin z „Aladyna”  czy Timon z „Króla Lwa”. Prowadził także kiedyś „Koło fortuny”,
 • Andrzej Ziemiański – pisarz, znany najbardziej z cyklu „Achaja”,
 • Agnieszki Ziętarskiej jednak nie będzie.

 

Stałe Fantastyczne Atrakcje przygotowane dla naszych Uczestników:

Fantastyczna Syrenka

Syrenka tej edycji (zaprojektowana przez Magdalenę Rudzińską) nadal w głowie ma wakacje i ma przypominać każdemu, że podróże można odbywać nawet z kanapy w domu! Jej atrybutem jest trzymana w dłoniach Lampa Aladyna oraz orientalny strój.

Jeśli nie udało Wam się zakupić gadżetów z naszą Gwiazdą, to będziecie mieli taką możliwość w targowym sklepiku przy stanowiskach akredytacyjnych :)

Zakątek Autorów

Tak nazywamy miejsce spotkań z Fantastycznymi Gośćmi, gdzie poznacie znanych i lubianych autorów i autorki fantastyki oraz tych nawiązujących swoją twórczością do Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Gościem specjalnym tej edycji będzie Krzysztof Tyniec – aktor teatralny i estradowy oraz dubbingowy, który użyczył swojego głosu między innymi Dżinowi z disney’owskiego Aladyna.

Fantastyczna Strefa Relaksu

Na 2 piętrze przy pomocy naszego Patrona – Radia SuperNOVA, stworzyliśmy dla Was strefę relaksu, w której będziecie mogli usiąść odpocząć i zebrać siły do dalszego odkrywania tajemnic, które skrywają Targi Fantastyki.

Fantastyczne Warsztaty Makramy

Na trzecim piętrze wraz ze Szkołą Makramy SNAGart przygotowaliśmy dla Was warsztaty splatania i wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka, które znano już w starożytności. W nasze okolice przywędrowała ze starożytnej Asyrii i Babilonii czyli okolic Baśni 1000 i Jednej Nocy.

Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił w tej sztuce warsztaty na Targach będą idealną okazją. Wszystkie wzory opracowywane są tak, by osoba początkująca nie zniechęciła się do nauki i mogła dobrze przećwiczyć wszystkie sploty.

Fantastyczna Ścianka Foto

Tym razem odwiedzając trzecie piętro będziecie mieli okazję zrobić sobie fantastyczne zdjęcia na specjalnie przygotowanym i oświetlonym przez nas tle. Umieszczając zdjęcia w social mediach  nie zapomnijcie oznaczyć Targów Fantastyki i dodać hasztagów! Wtedy na pewno dotrze do organizatorów i będą mogli na nie zareagować .

Atrakcje czasowe:

Poznaj Tajemnice Warszawy – spacer na pożegnanie DTBJ – 

sobota, 10 września, 20:30

W sobotę, po zamknięciu Targów, wraz z PoWarszawsku zapraszamy wszystkich Fantastycznych Uczestników i Wystawców  na spacer, na którym pomieszamy świat rzeczywisty z legendami.

Posłuchacie o początkach Warszawy, skoku kasiarzy na kamienicę. Poznacie opowieść o Złotej Kaczce oraz o fortepianie Chopina i Syrence. Dowiecie się, jakie sposoby miała księżna Grudziński na wieczną młodość. Dodamy mroczne historie o Felku Zdankiewiczu, białej damie oraz warszawskich farmazoniarzach.

W trakcie spaceru możecie też spróbować spełnić swoje marzenia, a na koniec usłyszycie jeszcze 3 legendy. Jednej z nich bohaterem będzie śpiący niedźwiadek. Brzmi fantastycznie? Startujemy 10 września o 20.30 spod Domu Braci Jabłkowskich.

QUO VADIS WTF? – czyli panel o tym, co dalej z Targami Fantastyki – 

sobota 18:00, Zakątek Autorów

Zastanawialiście się gdzie przenoszą się Targi Fantastyki? Kto je tworzy? Jak działają i jakie są ich najbardziej skryte tajemnice? Jeśli tak to usiądźcie na widowni Zakątka Autorów i posłuchajcie o tym dokąd zmierzają Targi Fantastyki.

Premiera filmu Żywoty Nieżywych – mockumentary o wampirach – 

sobota 21:00, Kino Helios Blue City

Jest to inspirowany uniwersum „Co Robimy w Ukryciu” mockument o wampirach. W wydaniu twórców akcja dzieje się w Polsce, a dwie bohaterki, 1800-letnia Apolonia i 130-letnia Mary mają własne, mocno się różniące pomysły na poradzenie sobie w specyficznych warunkach, w jakich przyszło im (nie)żyć. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy na drodze bohaterek staje nie przepadająca za wampirami czarownica Ścibora.

Pomysłodawcą, reżyserem i scenarzystą “Żywotów Nieżywych” jest Amadeusz Andrzejewski. Na co dzień montażysta (członek PSM – Polskiego Stowarzyszenia Montażystów – przyp. red.) i dziennikarz testujący sprzęt filmowy. To on zainicjował produkcję i stworzył jej scenariusz. Poza zmontowaniem kilku pełnometrażowych, kinowych produkcji, Amadeusz, jako reżyser, ma na swoim koncie szereg filmów niezależnych, m.in. “Bal utracony”, „Pro Morte” czy „Ziemianka”.

Pionem produkcyjnym zaopiekował się Jan Kawecki, producent wykonawczy i kierownik produkcji znany m.in. z takich filmów jak „Pół Wieku Poezji Później – Alzur’s Legacy” (fanowski film osadzony w uniwersum Wiedźmina) czy “Czarny Szlak Ebonitu – Stalker Short Film”.

Główne role zagrali Apolonia Hernik w roli Apolonii, Weronika Sójka-Mazurek w roli Mary oraz Anna Maria Kosik w roli czarownicy Ścibory.

Bilety będą do odebrania w stanowisku akredytacyjnym w czasie trwania imprezy

 Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *