W poszukiwaniu Doctor Who na XIX Festiwalu Falkon

Festiwal Fantastyki Falkon w Lublinie za nami. W weekend 12-14 października kilka tysięcy osób wzięło udział w ponad 600 wydarzeniach związanych z fantasy, fantastyką i kulturą popularną. Jak co roku nie zabrakło spotkań z autorami książek, wykładów i paneli dyskusyjnych, konkursów, pokazów, wystaw, gier, branżowych turniejów, a także zajęć plastycznych czy zabaw dla najmłodszych uczestników.

W tym roku organizatorzy postanowili przenieść się w czasie i skupić się na kulturze dawnych Słowian i ich oddziaływaniu na nasze tradycje i współczesną popkulturę. Ten „wschód słowiańskich mitów”, bo pod takim hasłem odbywał się festiwal, oznaczał niestety brak atrakcji związanych z Doctor Who. Na pocieszenie została nam eksploracja stoisk wystawców i uzupełnienie domowej kolekcji o kolejne fanty. Tradycyjnie nie zawiodły Kluski i Szyszka z Makiem z ich kolekcją mydełek z czystszą na zewnątrz TARDIS, oryginalnych kubeczków i magnesów.  Warto też było nieco dłużej zatrzymać się u Space Forest – Art by Ninquelen i choćby popodziwiać ręcznie malowane kolczyki, wisiorki i przypinki – prawdziwą i jedyną w swoim rodzaju gratkę, szczególnie dla wielbicielek i wielbicieli Daleków. Nie zabrakło też na innych stoiskach taśmowo produkowanych (co nie znaczy, że nieciekawych!) gadżetów: koszulek, w tym chyba najbardziej rozpoznawalnej z „OMG, its’s R2D2”, poduszek, plakatów czy podkładek pod kubki. Wprawne oczy naszej fotoreporterki nie dostrzegły za to nawet próby doktorowego cosplayu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z poszukiwania serialowych łupów. I z niecierpliwością czekamy na odcinek, w którym TARDIS wybierze jakąś bliższą nam lokalizację lub bardziej słowiański czas i tym samym zwiększy szanse pojawienia się Doctor Who na kolejnej edycji Falkonu.

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who