UNIT: Extinction – nowe przygody nowej drużyny

Najnowsze informacje dotyczące obsady nowych przygód UNIT od Big Finish.

W lutym bieżącego roku Big Finish ogłosiło produkcję „UNIT: The New Series” (będącą pierwszym słuchowiskiem osadzonym w świecie New Who) z udziałem Jemmy Redgrave, czyli Kate Stewart, córki legendarnego brygadiera Lethbridge-Stewarta, granego przez Nicholasa Courtneya.

ingridoliver-unit-09-06-2015
Ingrid Oliver po pierwszym dniu nagrań do „UNIT: Extinction”.

Redgrave powtórzy swą rolę Kierownika Badań Naukowych w Unitified Intelligence Taskforce – UNIT, a od wczoraj wiemy, że towarzyszyć jej będzie Ingrid Oliver, czyli naukowiec Osgood, pojawiła się w rocznicowym odcinku Dzień Doktora („The Day of the Doctor”) oraz w finale serii ósmej Śmierć na Niebie (Death in Heaven”). Obie aktorki pojawią się w telewizyjnych historiach Doctora Who w nadchodzącej tej jesieni dziewiątej serii.

Producent David Richardson tak komentuje udział Redgrave i Oliver w słuchowiskach Big Finish:

Jesteśmy szczęśliwi, że Kate i Osgood dołączą do Big Finish. Ten zespół był niezwykle urzekający na ekranie i nie możemy się odczekać, by rzucić im śmiertelne wyzwania w tych nowych odcinkach.

Potwierdzono także udział w słuchowisku nowej postaci: porucznika Sama Bishopa, międzynarodowego człowieka od rozwiązywania problemów, pracującego dla UNIT w najbardziej niebezpiecznych miejscach na świecie. W rolę wcieli się Warren Brown, znany z wielu występów telewizyjnych (m.in. „Luther”, „By Any Means”), a niedługo zobaczymy go w filmie „Captain Webb” oraz serialu dramatycznym „X Company”.

unit-extinction-okładka-09-06-2015Richardson o nowej postaci:

Już wcześniej pracowaliśmy z Warrenem, i choć jest w tej chwili jednym z najbardziej zapracowanych aktorów, zapowiedział, że dla nas znajdzie czas. Stworzyliśmy zatem rolę w UNIT specjalnie dla niego – będzie on istotnym członkiem tej globalnej drużyny.

Zespół ten zostanie wzbogacony postacią graną przez Ramona Tikarama – pułkownika Shindi’ego. Ramon znany jest z udziału w wielu serialach, takich jak „Fortitude” czy „Game of Thrones”, oraz w filmach „Jupiter: Ascending” oraz „Dragonfly”.

Ramon także jest zajęty wieloma wspaniałymi projektami, ale skusiliśmy go rangą w UNIT! On jest wspaniałym człowiekiem, oraz niezwykłym aktorem.

I na koniec: rolę nieobliczalnego oficera UNIT, kapitana Josha Cartera zagra James Joyce, który pojawił się m.in. w produkcji Big Finish „Charlotte Pollard” oraz w serialach telewizyjnych, m.in. „Downton Abbey”, „The Musketeers” oraz „Holby City”.

James zrobił dla nas tak wiele nagrań audio, że zasłużył na miejsce w UNIT!

Poniżej możecie posłuchać zapowiedzi do nowych przygód zespołu z UNIT.

W „UNIT:Extinction” Kate i jej drużyna zmierzą się z inwazją Świadomości Nestene i armią plastikowych Autonów. Pakiet ze słuchowiskami zostanie wydany w listopadzie 2015, a już teraz można go zamówić w przedsprzedażyTrzy kolejne pakiety będą wydawane w sześciomiesięcznych odstępach.

Zamawiając pakiety „UNIT: The New Series 1-4” już teraz, można zaoszczędzić w stosunku do kupowanych oddzielnie pakietów z poszczególnymi seriami. Wszystkie zamówienia w przedsprzedaży zawierające „UNIT: Extinction” otrzymają bonusowo link do ściągnięcia „The Nicholas Courtney Memoirs – A Soldier in Time”.
Zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą!

Źródła: Big Finish News, Big Finish – fanpageJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *