Kolejna seria słuchowisk z UNIT w roli głównej będzie miała swoją premierę w listopadzie. W obsadzie znalazły się Jemma Redgrave (Kate Stewart) i Ingrid Oliver (Osgood), którym towarzyszyć będą James Joyce (kapitan Josh Carter) oraz Ramon Tikaram (pułkownik  Shindi).

Zaprezentowano nam opisy nowych słuchowisk:

The Dalek Transaction

Kiedy przebiegła partyzancka partia oferuje na aukcji kosmiczny artefakt, Kate Stewart i jej drużyna udają się potajemnie do dżungli w Ameryce Środkowej. Okazuje się, że cena za ofertę jest bardziej mordercza, niż zdaje się to jej właścicielom. Zniewolony, zdesperowany i samotny – to wtedy Dalek jest najbardziej niebezpieczny.

Invocation

Jest Halloween i Josh znajduje się na imprezie, na której duchy stają się zbyt prawdziwe. Osgood pracuje do późna i słyszy głos z powietrza wypowiadający dziwne zaklęcia. Następnego dnia Kate znika w Scottish Borders, więc zespół rusza na północ, żeby zbadać tę sprawę. Duchy z przeszłości nawiedzają UNIT, a teraz zagrażają już całemu światu.

The Sontaran Project

Na rutynowej wywiadowczej misji pułkownik Shindi odkrywa w Ardenach więcej, niż się spodziewał. W Anglii dawny współpracownik Osgood składa jej propozycję, której nie może odrzucić – to szansa na uczestniczenie w nowym, ekscytującym projekcie naukowym. W tym samym czasie UNIT jest na kursie kolizyjnym z siłami kosmicznych klonów, a Kate musi zawrzeć niezwykłe przymierze.

False Negative

Kiedy dziwna podróżna kapsuła aktywuje się w laboratorium UNIT, Osgood i Josh znajdują się w zupełnie nowym świecie pełnym problemów. Wkrótce nikt z UNIT-u nie jest tym, kim się wydaje. Dodatkowo zespół odkrywa, że największe zagrożenie, z jakim przyjdzie im się zmierzyć, znajduje się wewnątrz nich.

Słuchowiska zostały wyreżyserowane przez Kena Bentleya.

Słuchaliście już czegoś z tej serii? Jak wrażenia?

Źródło: The Doctor Who Companion

PATRONITE


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.