[AKTUALIZACJA] Trzeci i czwarty odcinek Flux – nowe informacje

Niedawno dowiedzieliśmy się, że trzeci odcinek będzie nosił tytuł Chapter Three: Once, upon time. Znamy także opis tego odcinka.

„Czas zaczyna szaleć”. Na planecie, która nie powinna istnieć, Doktor, Dan, Yaz i Vinder stoczą bitwę o przetrwanie po apokalipsie.

Czas na obsadę. Poza rzecz jasna Jodie Whittaker, Mandip Gill oraz Johnem Bishopem zobaczymy następujące osoby:

Jacob Anderson, który gra Vindera, strażnika zniszczonej stacji obserwacyjnej Rose (kto wie czy to nieprzypadkowa nazwa?)

drugi odcinek: VinderCraige Els jako Karvanista, Lupari z pierwszego odcinka:

Pierwszy odcinek: Karvanista w statku

 

Sam Spruell oraz Rochenda Sandall jako Rój i Błękitna:

drugi odcinek: Błękitna i Rój

Nadia Albina jako Diana Curtis, przyjaciółka Dana:

pierwszy odcinek: Diana

Steve Oram jako Joseph Williamson, odpowiedzialny za budowę Tuneli Willimsona:

pierwszy odcinek: Williamson

Thaddea Graham jako Bel, poza tym nie wiemy nic o jej postaci.

Craig Parkinson – Wielki Wąż (Grand Serpent).

Barbara Flynn – jako Aswok (poniżej zdjęcie aktorki, gdyż nie wiemy jak wygląda Aswok):

Jonny Mathers jako Pasażer (to tajemnicza postać w czerni; aktor ma ponad 2 metry wzrostu):

Chantelle Pierre – jej postaci także nie znamy, ani nie mamy zdjęcia w kostiumie.

Amanda Drew – sytuacja podobnie jak powyżej, zdjęcie pochodzi z Broadchurch.

Nigel Richard Lambert – jako kapłan Triangle. Nie ma żadnej informacji o jego postaci, ale sam aktor pojawił się już kiedyś w „Doktor Who”. Zagrał Hardina w The Leisure Hive z 18 sezonu, podkłada też głosy dla Big Finish, więc być może pojawi się tylko głosowo.

Nicholas Briggs – kolejny słynny doktorowy głos. Wprawdzie nie mamy potwierdzenia kogo zagra, ale najpewniej nie będą to Dalekowie, lecz Cybermeni, których widzieliśmy na zwiastunie:

Bhavnisha Parmar – najpewniej pojawi się ponownie jako siostra Yaz, Sonya Khan.

trzeci odcinek to powrót siostry Yaz

BBC zdradziło także tytuł czwartego odcinka, Chapter Four: Village of the Angels. Roboczo przetłumaczyliśmy ten tytuł jako:

Rozdział czwarty: Wioska Aniołów

Jest to odcinek, którego wspołautorką jest Maxine Alderton, która wcześniej była odpowiedzialna za odcinek „Groza w Villi Diodati”. Znamy także opis tego odcinka:

Devon, listopad 1967 roku. Zaginęła mała dziewczynka. Profesor Eustacius Jericho przeprowadza eksperymenty psychiczne. Zaś na cmentarzu wioski jest o jeden grób za dużo. Dlaczego Medderton jest znane jako „Przeklęta Wioska”? I czego chcą Płaczące Anioły?

Wprawdzie oficjalnie listy aktorów jeszcze nie podano, ale już można się domyśleć, że w odcinku pojawią się Kevin McNally (profesor Jericho), Annabel Scholey (Claire – czy to ona jest tą zaginioną dziewczynką?). Z twittów wynika zaś, że w odcinku zobaczymy też Penelope Ann McGie (pani Hayard) oraz Alexa Frosta.

[AKTUALIZACJA]

Domniemania zostały częściowo potwierdzone. Na iPlayerze znalazła się częściowa lista obsady odcinka. Poza Team TARDIS zobaczymy jeszcze następujące postacie:

Kevin McNally: profesor Jericho
Annabel Scholey: Claire Brown
Alex Frost: Reverend Shaw
Thaddea Graham: Bel
Blake Harrison: Namaca
Rochenda Sandall: Błękitna

Interesujące, że tym razem aktor grający Rój nie został na tej liście wymieniony. Czyżby go w czwartym odcinku nie było? Nie sądzę natomiast, by Reverend Shaw miał cokolwiek wspólnego z Timem Shaw ;)

Jesteście ciekawi, jak tym razem zostaną przedstawione Anioły? I czyżby eksperymenty profesora miały przypadkiem pomóc Doktor poradzić sobie z Rojem?


Premiera odcinka Once, upon time w Wielkiej Brytanii będzie mieć miejsce 14 listopada o 19:30 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 3 grudnia o 17:25 na BBC First. Na odcinek zarezerwowano 50-minutowy przedział czasowy, co niekoniecznie oznacza, że odcinek będzie dokładnie tyle trwać.

Premiera odcinka „Wioska Aniołów” w Wielkiej Brytanii będzie mieć miejsce 21 listopada o 19:15 polskiego czasu na BBC One, zaś polska premiera będzie mieć miejsce 10 grudnia o 17:25 na BBC First. Na odcinek zarezerwowano 60-minutowy przedział czasowy.

Źródło: CultBox 1 i 2 oraz TV ZoneFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *