Time Lord Victorious. Rozkład jazdy (część 4)

Nadszedł czas na mały powrót do naszego rozkładu jazdy! Projekt wystartował, na łamach naszej strony możecie już znaleźć recenzje kilku utworów spod szyldu Time Lord Victorious. Tymczasem grudzień coraz bliżej, więc warto by przyjrzeć się co też takiego naszykowano w ramach Time Lord Victorious na ten miesiąc i nieco dalszą przyszłość. Poprzednie części rozkładu jazdy znajdziecie w 1, 2 i 3.

Doctor Who – Time Lord Victorious: Mutually Assured Destruction (Big Finish)

Time Lord Victorious

Premiera 9 grudnia

W tym słuchowisku, kontynuującym wydarzenia z The Enemy of My Enemy (którego zwiastun właśnie udostępniono na Facebooku), a napisanym przez Lizzie Hopley, Ósmy Doktor jest uwięziony na rozpadającym się statku z mnóstwem Daleków. Fabuła prawdopodobnie będzie powiązana z książką, o której niżej.

Opis słuchowiska:

Pokłosie wielkiej bitwy.

Dalekowie mają przewagę liczebną na swoim statku, mknącym przez wir czasoprzestrzenny, a Doktor musi użyć całego swojego sprytu by przetrwać. Spodek rozpada się, a Doktor jest uwięziony z Dalekami, którzy są coraz bardziej zdesperowani.

A może to Dalekowie są uwięzieni z nim?

Jak ważna jest znajomość fabuły TLV, zanim przesłucha się trylogię słuchowisk z Ósmym? Producent Alfie Shaw mówi, że słuchowisk można słuchać niezależnie.

Wszystko łączy się z większą historią Time Lord Victorious, ale możesz słuchać trylogii z Paulem McGannem i bawić się, nawet gdy nie znasz reszty tego projektu.

Każda z przygód Ósmego jest dostępna w sprzedaży (lub przedsprzedaży) w wersji cyfrowej lub tradycyjnej na stronie Big Finish. Można także kupić zestaw wszystkich trzech słuchowisk.

All Flesh is Grass (BBC Books)

Doctor Who Time Lord Victorious

Premiera 10 grudnia

Jest to powieść, która została osadzona po The Knight, The Fool and the Dead, trylogii Ósmego Doktora i wszystkich odcinkach Monstrous Beauty z Dziewiątym w roli głównej. Pojawiają się tutaj wszyscy trzej Doktorzy. Ósmy współpracuje teraz z Dalekami, zaś Dziesiąty poprzysiągł zniszczyć śmiercionośnych Kotturuh.

„Nawet Władca Czasu nie może zmienić przeszłości”.

Oto opis powieści:

Pustkowie. Martwy świat… Nie, jest tu ekosystem powstający z popiołów. Życie tu kwietnie i obfituje w dziwne, bujne rośliny i wieloskrzydłe insekty z jasnymi skorupami. I samotna wrażliwa istota, która spędza czas mówiąc do owadów i pielęgnując ten samotny ogród. Oto Inyit, Ostatni Kotturuh.

W All Flesh is Grass przenosimy się z powrotem do Mrocznych Czasów. Dziesiąty Doktor przysiągł powstrzymać Kotturuh, kończąc ze śmiercią i przynosząc życie do Wszechświata. Ale jego plan się psuje – zamiast przynieść życie, nie zmieniło się nic – wszyscy wokół Doktora umierają. Śmierć jest wszędzie. Teraz Doktor musi skonfrontować się ze swoimi wcześniejszymi wcieleniami – jednym współpracującym z ich największym wrogiem, i drugim na statku nieumarłych…

Książkę możecie przedpremierowo zamawiać na przykład na Amazonie lub BookDepository.

Doctor Who – Time Lord Victorious: Genetics of the Daleks (Big Finish i Escape Hunt)

Premiera w grudniu

Nowe słuchowisko od Big Finish stworzone we współpracy z Escape Hunt, stanowi prequel do fabuły escape rooma A Dalek Awakens. Dzięki niemu Tom Baker powróci do roli Czwartego Doktora, tym samym dokładając własną cegiełkę do wielkiej opowieści Time Lord Victorious.

Opis fabuły:

Na pokładzie krążownika Przyszłość przebywa 10 000 ludzi pogrążonych w hibernacji. Dziesięć tysięcy ludzi oczekuje na przebudzenie na odległej planecie, w swoim nowym domu.

Jednak 20 lat po rozpoczęciu ich podróży, krążownik Przyszłość ściąga na pokład paliwo – i coś jeszcze. Coś, co czekało, zamrożone w przestrzeni, przez bardzo długi czas. To coś jest wrogo nastawione. I to coś ma plan.

Jeżeli Doktor nie przybędzie na pomoc, to zdaje się, że ludzie z krążownika Przyszłość nie mają już żadnej przyszłości…

Time Lord Victorious

Słuchowisko trwa 60 min. Na stronie BigFinish rozpoczęła się już przedsprzedaż wersji na CD oraz do pobrania. Autorem scenariusza jest Jonathan Morris, zaś w obsadzie znaleźli się: Pippa Haywood, Joseph Kloska, Clive Mantle, Andrew James Spooner, Nina Toussaint-White i oczywiście niezastąpiony Nicholas Briggs w roli Daleka.

Doctor Who: Time Fracture (Immersive Everywhere)

Premiera 17 lutego 2021 roku, bilety dostępne w sprzedaży (priorytet przy kupowaniu biletów dla posiadaczy gallifreyańskiej Monety)

Chcecie stać się częścią historii Time Lord Victorious? Nowe doświadczenie immersyjne w Londynie (interaktywny teatr) może Wam w tym pomóc. Time Fracture będzie nawiązywać do szerszej historii Time Lord Victiorious.

Nota wydawnicza dla doświadczenia brzmi:

1940 rok – szczyt Blitzkriegu. Broń nieznanego pochodzenia niszczy mały zakątek Mayfair i jednocześnie otwiera szczelinę w przestrzeni i czasie. Przez dekady UNIT walczył, by bronić ludzi od niebezpieczeństw, jakie stwarzała, ale zostali pokonani, gdyż powiększanie się szczeliny wymknęło się spod kontroli.

Ziemia, którą znamy, jest zagrożona – czas na ciebie, by wystąpić i zostać bohaterem. Podróżuj do niemożliwych miejsc, a po drodze zmierz się z groźnymi potworami i starożytnymi kosmitami. To podróż przez czas i przestrzeń, by ocalić naszą rasę i naszą piękną planetę

Na ten moment nie jest jasne jak bardzo pandemia koronawirusa wpłynie na to doświadczenie immersyjne. Pewne jest, że zostało ono opóźnione z planowanej premiery na sierpień, ale może się okazać także, że epidemia wpłynie na sposób, w jaki Time Fracture zostanie zrealizowane.

Doctor Who: Time Fracture będzie można zobaczyć w Londynie w dawnej sali ćwiczeń wojskowych z 1890 roku. Występy rozpoczną się 17 lutego przyszłego roku i będą w repertuarze co najmniej do 11 kwietnia przyszłego roku. Więcej informacji oraz możliwość zamówienia biletów znajdziecie tutaj. Ceny wynoszą od 47 do 67 funtów

Time Lord Victorious

Informacja prasowa o wydarzeniu:

Umieszczona w samym centrum akcji widownia spotka Daleków, Cybermenów, Władców Czasu i inne dziwne, tajemnicze postacie w trakcie podróży przez czas i przestrzeń, by odkryć niesamowicie zrealizowane światy i podjąć misję ocalenia Wszechświata, jaki znamy.

Dodatkowo widzowie będą mogli spotkać pewną postać z Time Lord Victorious. Mogą Was także zainteresować poniższe ściśle tajne dzienniki terenowe UNITu:

Reżyser Tom Malles (Casino Royale,28 dni później”  i Blade Runner – immersyjne przedstawienia w wykonaniu Secret Cinema),  scenarzysta Daniel Dingsdale (Dark Tourism, Stardust, The Drop Off), konsultant BBC James Goss (Dirk Gently, Torchwood), projektantka produkcji Rebecca Brower i ekipa kreatywna z Immersive Everywhere ożywią światy z Doctor Who dając widowni szansę na doświadczenie przygód Doktor(a) jak nigdy wcześniej.

Doctor Who: Time Fracture odbędzie się zgodnie z wytycznymi dotyczącymi społecznego dystansowania ogłoszonymi przez rząd Wielkiej Brytanii. Immersive Everywhere będzie także prowadzić politykę wymiany biletów bez zadawania pytań (w przypadku klientów, którzy nie są w stanie uczestniczyć w przedstawieniu) na inny termin.

Immersive Everywhere będzie także oferowało darmowy występ będący zapowiedzią Doctor Who: Time Fracture jako specjalne podziękowanie dla pracowników służb medycznych na linii frontu walki z pandemią koronawirusa. Szczegóły mają zostać podane.

Figurki Time Lord Victorious, Zwycięskiego Władcy Czasu i Ooda Briana (Eaglemoss/Hero Collector)

Premiera 1 marca 2021 roku

Ostatni zestaw figurek będzie zawierać Dziesiątego w „zdobionych, zniszczonych przez wojnę tradycyjnych szatach Władców Czasu”, które możecie zobaczyć na różnych obrazkach powiązanych z projektem (jak na przykład obrazek na samej górze tekstu, czy okładka książki, o której była mowa wyżej), a także Briana, Ooda zabójcy. Nie znamy w tym przypadku jeszcze ich wyglądu, natomiast pokazano figurki, które ukażą się w listopadzie – zaktualizowaliśmy 3 część rozkładu jazdy i tam możecie zobaczyć jak wyglądają.

Na ten moment to już wszystko, co zostało ogłoszone. Gdy poznamy wygląd figurek, news zostanie zaktualizowany. Tymczasem pytanie brzmi: czekacie na coś z powyższych rzeczy? Zamierzacie wybrać się do Londynu i wypróbować tę niecodzienną formę, jaką jest teatr immersyjny?

Źródło: Radio Times 1, 2 i doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *