The Runaway, czyli Doctor Who na gogle VR

Kto z nas nie chciałby przeżyć przygody z Trzynastą Doktor? Nawet jeśli byłaby to jedynie przygoda wirtualna? BBC ma dla fanów nową propozycję: interaktywny film na gogle VR, zatytułowany Doctor Who: The Runaway. Zobaczcie jego trailer i opis fabuły!

Jest to nowa, oryginalna historia, w której zobaczymy animowaną wersję Jodie Whittaker. Fabułę osadzono we wnętrzu TARDIS. Całość ma trwać około 13 minut. Gra dostępna będzie na wybrane modele gogli VR w ciągu najbliższych miesięcy.

Widzowie, którzy spotkają Trzynastą Doktor na pokładzie TARDIS, będą mieli szansę zostać towarzyszami Doktor i pomóc jej ratować świat. Znajdą się bowiem w samym centrum akcji i staną twarzą w twarz ze śmiertelnym zagrożeniem.

Opis fabuły:

Uczestniczyłeś w wypadku. Budzisz się w TARDIS. Doktor przedstawia ci osobę czy też rzecz, z którą się zderzyłeś: dziwną i wspaniałą kulę żywej energii o imieniu Volta. Będąc po części opryskliwym nastolatkiem, po części bombą, Volta jest bardzo niestabilny. Gotowy, by eksplodować. Potężnie. Chyba że zostanie odprowadzony na rodzimą planetę, Sharpish. Problem w tym, że oddział galaktycznych intrygantów ma w stosunku do Volty inne plany. Niecne. Uwikłany w szaleńczy wyścig, nieoczekiwanie stajesz się towarzyszem Doktor i u jej boku ścigasz się z czasem, by oddać Voltę jego rodzicom. Masz do dyspozycji śrubokręt soniczny. W tej 13-minutowej przygodzie na gogle VR, za stworzeniem której stoi ekipa 11 serii Doctor Who, to właśnie ty musisz pomóc Doktor zmierzyć się z siłami zła i z lękami nastolatka.

Historia Doctor Who: The Runaway została napisana przez Victorię Asare-Archer i wyreżyserowana przez Mathiasa Chelebourga, którego filmografia w dziedzinie VR obejmuje takie tytuły, jak Alice, the Virtual Reality Play i The Real Thing VR. Co więcej, usłyszymy w niej nową, oryginalną muzykę napisaną przez kompozytora ścieżki dźwiękowej do 11 serii Doctor Who, Seguna Akinolę. Film powstał we współpracy zespołu odpowiedzialnego za cyfrowe produkcje BBC oraz Passion Animation Studios.

Źródło: Doctor Who TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *