The Minister of Chance – początek kampanii funduszowej

Odliczanie zakończone!  Dziś dowiedzieliśmy się, że w nadchodzącą niedzielę, 22 czerwca, rozpocznie się kampania mająca na celu zebranie funduszy na zrealizowanie filmu pełnometrażowego The Minister of Chance. Ale chwileczkę… Co to i kto to jest ten „Minister Szansy”?

DCtT stonehenge
Death Comes to Time – plakat promujący, projekt autorstwa Lee Sullivana

Minister po raz pierwszy ukazał się w 2001 roku, kiedy to na stronie BBC został umieszczony webcast z Siódmym Doktorem zatytułowany Death Comes to Time.  Wraz z rozwojem historii poznajemy Ministra, jednego z Władców Czasu, któremu głosu użyczył Stephen Fry.

Historia ta, ze względu na trochę inne niż do tej pory ukazanie Władców Czasu i kontrowersyjne zakończenie, przez wielu fanów jest uważana za alternatywną linię czasową Doktora.

543509_412024875497758_1468382283_n
The Minister of Chance – plakat reklamujący słuchowisko

Wiele lat później w niezależnej wytwórni słuchowisk Radiostatic powstał The Minister of Chance. Wcześniej, w 2008 roku, współzałożyciel Radiostatic, Dan Freeman i Stephen Fry mieli zamiar stworzyć osobną serię koncentrującą się na postaci Ministra, aktor jednak nie mógł wtedy znaleźć czasu na realizację projektu. Dan Freeman postanowił znaleźć nowy głos dla Ministra i jednak stworzyć słuchowisko.

Mimo że słuchowisko z Whoniwersum ma wspólne tylko imię jednej z głównych postaci oraz część aktorów – Paul McGann, Sylvester McCoy, Sophie Aldred – to tytułowy Minister (tym razem przemawiający głosem Juliana Wadhama) charakterem i podejściem do życia swobodnie mógłby się odnaleźć w historii typowej dla Doctora Who.

Sama fabuła nie koncentruje się tylko na Ministrze – możemy usłyszeć rozgrywki polityczne pomiędzy Durianem (Paul McGann), ambasadorem krainy Sezuan, jej naczelnym magiem – Witch Prime (Sylvester McCoy) i wyspą Tanto, znajdującą się pomiędzy Sezuanem a wrogą jej krainą Jurą. W to wszystko wmieszana jest prosta dziewczyna, Kitty (Lauren Grace), która szmuglując jedzenie dla ukrywającej się profesor Canthy (Jenny Aguter), spotyka tajemniczego Ministra… Wraz z nimi zgłębiamy świat pełen magii i technologii, spotykamy barwne postacie i mamy okazję usłyszeć zapadające w pamięć dialogi.

Z początku za niewielką opłatą odcinki były dostępne na stronie słuchowiska. Obecnie można je pobrać z serwisu iTunes, a po 22 czerwca ze strony Radiostatic. Prolog będzie dostępny na płytach CD w formie krótkiego metrażu.

A o co chodzi z odliczaniem? W lutym wszyscy, którzy wpłacili cegiełki na krótkometrażową realizację Prologu, otrzymali możliwość obejrzenia go w sieci. Ta wersja różniła się nieco od oryginalnego słuchowiska – Tim McInnerny (Czarna ŻmijaDoctor Who – odcinek Planeta Oodów („Planet of the Ood”)) zastąpił Marka Lewisa w roli króla wyspy Tanto, brak też w tej wersji rozmowy Duriana z kontrolą lotów w Sezuanie.

Realizatorzy słuchowiska i lutowego Prologu ogłosili dzisiaj, że 22 czerwca, wraz z wypuszczeniem rozszerzonej wersji Prologu (tym razem do obejrzenia za darmo przez wszystkich), rozpoczną kampanię mającą na celu zebranie funduszy na zrealizowanie pełnometrażowego filmu The Minister of Chance.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze słuchowiskiem i wyczekiwania 22 czerwca!

Źródła:
radiodramareviews.com
ministerofchance.com

Źródła do zdjęć:
leesullivanart.co.uk
facebook.com/theministerofchanceJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *