The Macra Terror na DVD

Cztery zaginione odcinki historii The Macra Terror, będące częścią czwartego sezonu Classic Who, zostaną wydane w formie animacji na DVD, Blu-Ray, edycji ze Steelbookiem oraz w wersji elektronicznej.

Historia emitowana była w czterech częściach od 11 marca do 1 kwietnia 1967 roku. W rolę Doktora wcielił się Patrick Throughton, a w towarzyszy Anneke Wills, Michael Craze oraz Frazer Hines. Do dnia dzisiejszego nie odnalazł się żaden odcinek w formie wideo. Na szczęście dźwięk udało się zachować. Teraz, 52 lata później, cała historia wydana zostanie dzięki mocy animacji w dwóch wersjach, czarno-białej i kolorowej.

Anneke Wills, aktorka wcielająca się w rolę Polly, wypowiedziała się na temat wydania odcinka:

W 1967 Macry bały się wszystkie dzieci, potem Macry nie było. Teraz dzięki animacji tego odcinka możemy zobaczyć tę historię jeszcze raz. Nie mogę doczekać się zobaczenia tej przygody. To bardzo satysfakcjonujące, że kolejne pokolenia zobaczą Bena i Polly.

Doktor i jego towarzysze trafiają na kolonię ludzi w dalekiej przyszłości. Miejsce wydaje się być wielkim kompleksem rekreacyjnym, gdzie można odpocząć i się zrelaksować. Wszyscy są szczęśliwi i nie mają żadnych zmartwień, jednak nie wszystko jest tym, czym się wydaje. Kolonia została najechana przez mackowatą rasę Macra, która wyprała ludziom mózgi.

Macra powrócili do serialu 40 lat później, w trzeciej serii New Who, w odcinku Korek („Gridlock”), u boku Davida Tennanta i Freemy Agyeman.

Paul Hembury, Główny producent w BBC Studios mówi:

Po sukcesie Shada jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości animowania kolejnych odcinków serialu. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy dostarczyć fanom stare odcinki w odświeżonej oprawie graficznej.

The Macra Terror jest dostępne w przedsprzedaży na Amazonie oraz Zoom. Oba serwisy posiadają opcję dostawy odcinków do Polski. Za wersję na DVD zapłacimy ok. 20 funtów, za wersję Blu-Ray – 25 funtów, a za wydanie Steelbook – 41 funtów.

Zakupicie tę historię?

Źródło: BBCGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *