The Evil of the Daleks na winylu

Grupa Demon Music, należąca do BBC Studios, wydała zaginioną historię The Evil of the Daleks na płycie winylowej.

Po sukcesie The Daleks’ Master Plan zdecydowano się na wydanie jeszcze jednej klasycznej przygody w formie audio z wykorzystaniem archiwalnych oraz zupełnie nowych nagrań. The Evil of the Daleks będzie składać się z siedmiu odcinków.

W tej klasycznej przygodzie, oryginalnie wyemitowanej w 1969 roku, Dalekowie poszukują ludzkiej cząstki, która sprawi, że będą nie do pokonania. Co więcej, chcą wykorzystać do tego Doktora i jego TARDIS… W tym odcinku, zamykającym czwarty sezon serialu, po raz pierwszy pojawił się Dalek Imperator, nowa towarzyszka Doktora, Victoria oraz Fez.

W pudełku znajdą się cztery płyty winylowe o masie 180 g. Winyle zawierają archiwalne nagrania, jak również klasyczną muzykę tytułową napisaną przez Rona Grainera oraz Delię Derbyshire. Wysłuchamy też pełnego wachlarzu różnych archiwalnych ścieżek dźwiękowych z tej ery; od starego buczenia i świstu TARDIS, aż do odgłosów kosmicznej technologii Daleków.

W nowej wersji tej historii z Dalekami napisanej przez Davida Whitakera, możemy usłyszeć Frazera Hinesa w roli narratora. Oto reszta obsady:

  • Marius Goring jako Theodore Maxtible;
  • John Bailey jako Edward Waterfield;
  • Brigit Forsyth jako Ruth Maxtible;
  • Windsor Davies jako Toby.

Warto wspomnieć, że wszystkie siedem odcinków, prócz drugiego, są uznawane za zaginione. Odcinek w pięknym opakowaniu w standardowej edycji możecie kupić TUTAJ, a edycje specjalną TUTAJ. Edycja zwykła to koszt rzędu 320 zł, a specjalna kosztuje 335 zł. Przesyłki można bez problemu zamówić do Polski.

Skusicie się?

Źródło: Doctor Who News

 Geek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *