The Doctor Who Experience zostanie zamknięte

Smutny los czeka muzeum The Doctor Who Experience. BBC ogłosiło, że zostanie ono zamknięte latem 2017 roku.

The Doctor Who Experience zostało otworzone 12 lipca 2012 roku i podbiło z miejsca serca fanów z całego świata. Sam budynek jest niezwykły, jak na to konkretne muzeum przystało – rama wykonana jest ze stalowych belek, a pokrycie rozciągnięte jest na jego całość, przez co sprawia on wrażenie ogromnego namiotu.

who-experience-09-11-2016

Wystawa była odnawiana co jakiś czas, na przykład po debiucie Petera Capaldiego w roli Dwunastego Doktora pojawił się, m.in. cały zestaw rekwizytów z jego serii.

BBC wydało niestety smutne dla fanów serialu oświadczenie:

The Doctor Who Experience istniało przez fantastyczne pięć lat w zatoce Cardiff, lecz niestety, nasza pięcioletnia umowa na wynajem z radą miasta zakończy się latem 2017 roku. Nie mamy jeszcze pewności, co do otwarcia muzeum w innym miejscu.

Rzecznik prasowy rady Cardiff powiedział:

Teren, na który obecnie mieści się The Doctor Who Experience należy do Rządu Walijskiego i jego deweloperskiego partnera, Igloo Regeneration. Został on wynajęty radzie miasta na pięć lat, by umożliwić przeniesienie muzeum z Olympii do Cardiff na postawie tymczasowej umowy. Od zawsze intencją dla tego miejsca było, by zostało rozwinięta jako część trwającego projektu regeneracyjnego Port Teigr. Umowa od początku miała trwać pięć lat, uwzględniając formę atrakcji. Decyzja by zamknąć Experience pod koniec najmu w następne lato została podjęta wspólnie przez obie strony, włączając w to BBC Worldwide.

A jak przykładowo wygląda wizyta w tym muzeum? Możecie o tym przeczytać tutaj. Jeśli macie jeszcze taką możliwość, to udajcie się w tam, bo naprawdę warto.

 Źródło: Wales Online

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who