„The Brain of Morbius” – polskie napisy

Kolejne napisy do klasyków – tym razem do historii z Czwartym Doktorem i Sarah Jane.

The Brain of Morbius z każdą sceną okazuje się być odcinkiem bardzo ważnym dla fanów nowych serii. Mamy tam i Czwartego Doktora, który jest chyba najbardziej kultową inkarnacją, i Sarah Jane Smith, sztandarową towarzyszkę, i Władców Czasu, i Siostry z Karn… Do tego odcinka nawiązuje bowiem zarówno Noc Doktora („The Night of the Doctor”), w którym pojawia się Ohila (później również zobaczyliśmy ją w Uczniu czarnoksiężnika („The Magician’s Apprentice”) i  Z piekła rodem („Hell Bent”)), jak i… Mężowie River Song („The Husbands of River Song”), czego odkrycie dostarczyło mi dodatkowej radości z oglądania ostatniego świątecznego odcinka.

O czym jest więc Mózg Morbiusa? Doktor i Sarah Jane lądują na pustynnej planecie. Najpierw trafiają wśród skał na pozbawione głowy ciało, a potem rozpętuje się burza i przemoczeni bohaterowie trafiają do rezydencji Solona – wszechświatowej sławy chirurga, który schronił się na pustkowiu, by w spokoju pracować… A przynajmniej tak twierdzi. Nieopodal mieści się zaś siedziba wspólnoty Sióstr z Karn, strażniczek Świętego Płomienia, który wytwarza niezwykle istotną substancję – Eliksir Życia. Żądza zemsty, niecne knowania, mistyczny kult, naukowe eksperymenty, nieśmiertelność i uwielbienie dla głowy Toma Bakera – wszystkie te elementy, a również wiele innych niespodzianek, znajdziecie w tym odcinku. Naprawdę warto.

A napisy znajdziecie oczywiście TUTAJ.

Daj na ciastko!


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “„The Brain of Morbius” – polskie napisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *