Świętujemy 58. urodziny Doctor Who!

Tak jest, Doktor obchodzi kolejne urodziny – to właśnie 23 listopada 1963 roku, czyli 58 lat temu miała miejsce premiera pierwszego w historii odcinka „Doctor Who”, serialu o tajemniczym starszym mężczyźnie w budce większej w środku i jego wnuczce. Chyba nikt z pierwszych twórców (Sydney Newman, Verity Lambert, Donald Wilson, C. E. Webber oraz David Whitaker) nie spodziewał się, że serial przetrwa do dzisiaj – a o dalszą przyszłość, po 862 odcinkach, możemy być na razie spokojni. Po serii 13 czekają nas 3 odcinki specjalne, zaś rok później odcinek z okazji 60-lecia i 14 seria Czternastki pod pieczą powracającego po latach RTD!

58. urodziny Doctor Who

W związku z tym przyłączamy się do świętowania! Niewątpliwie samo BBC, zaplanowało na dzisiaj jakieś atrakcje (i chyba już niektóre zaczęły się pojawiać). My jednak też coś dla Was przygotowaliśmy.My dodatkowo świętujemy podwójnie, gdyż dzisiaj ma miejsce pierwsza rocznica istnienia naszej grupy na Facebooku.

Zapraszamy Was na absolutnie fantastyczny doktorowy quiz, który odbędzie się dzisiaj o 19:00 po raz pierwszy na platformie Quizizz (nie będziecie potrzebowali żadnego konta, wystarczy podać nick)! Linka udostępnimy zarówno na grupie, jak i na naszym Discordzie. Do wygrania (poza satysfakcją) będzie ranga Mistrzyni lub Mistrza Wiedzy na naszym Discordzie dla osoby, która zdobędzie najwięcej punktów i będzie używać swojego pseudonimu z Discorda – liczy się poprawność i szybkość, liczymy także rzecz jasna na Waszą uczciwość. Pytania będą zarówno zamknięte (jedna lub więcej odpowiedzi), jak i otwarte, zaś pytań będzie 30. W quizie będziecie mogli zmierzyć się także sami już po wydarzeniu, by sprawdzić jak by Wam poszło. Liczymy także na informacje od Was czy taka forma wiedzówki Wam odpowiada, co byście zmienili. Mamy nadzieję, że będziecie się świetnie bawić!

Jak urodziny – to prezenty. Mamy niezmierną przyjemność ogłosić, że na DrWhoNapisy pojawiły się napisy do ostatniego odcinka 3 sezonu klasyków – „Machin Wojennych”. Tym samym sezon 3 można uznać za kompletny! Ponadto jak lepiej świętować rocznicę powstania serialu, niż obejrzeniem pierwszej historii z polskimi napisami, „Nieziemskiego Dziecka”? Również i te napisy pojawiły się na DWN właśnie dzisiaj w ramach prezentu urodzinowego. Na grupie i Discordzie znajdziecie także napisy do drugiego odcinka serii 13.

Tymczasem podzielcie się z nami w komentarzach, jak zaczęła się Wasza przygoda z tym niesamowitym serialem!

Źródło obrazka wyróżniającego: Reddit

 Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *