Czy mogłoby dojść do spotkania Missy z Trzynastą?

W 2013 roku Michelle Gomez jako Missy pokazała fanom Doctor Who, że Mistrz może być kobietą, otwierając tym samym drzwi do przełomowej roli Jodie Whittaker. Teraz sugeruje, że mogłaby wrócić, by zmierzyć się z Doktor.

Chociaż w dziesiątej serii odtwarzana przez nią bohaterka zginęła, to nietrudno znaleźć sposoby, dzięki którym mogłaby się jeszcze wiele razy pojawić w serialu. Być może zobaczymy więc jeszcze Michelle Gomez jako Missy. W wywiadzie dla IndieWire, którego udzieliła z okazji swojego nowego serialu Chilling Adventures of Sabrina, powiedziała:

W tym biznesie nigdy nie mówi się nigdy. Missy mogłaby wrócić i mogłoby dojść do małej konfrontacji. Zobaczymy.

W Doctor Who nikt tak naprawdę nie musi umierać. Przy mnogości podróży w czasie i alternatywnych linii czasowych Missy z pewnością może się pojawić ponownie. A póki co Gomez jest podekscytowana możliwością oglądania Jodie Whittaker jako pierwszej kobiety w roli Doktor.

No jasne, że jestem! Żartujecie sobie? Byłam pierwszą kobietą Mistrzem. I tym występem przetarłam szlak. Myślę, że Jodie Whittaker jest fenomenalna. Zawsze kochałam ją na ekranie. Jestem podekscytowana jej rolą w Doctor Who i życzę jej wszystkiego najlepszego na świecie.

Chcielibyście zobaczyć spotkanie Missy z Trzynastą? A może wolelibyście nowego Mistrza? Kto mógłby się wcielić w tę rolę w epoce Whittaker i Chibnalla?

Źródło: IndieWire

Daj na ciastko!


Kocha rowery, fantasy, komiksy Gaimana, steampunk, River, Dwunastego i Daleków. Na co dzień robi za jaszczurczą żonę, choć bywa dzielna jak Jenny. Pisze ku chwale sontarańskiego imperium. Opuśćcie budkę i poddajcie się!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Czy mogłoby dojść do spotkania Missy z Trzynastą?

  1. Ja osobiście chętnie bym jeszcze zobaczył Missy, ewentualnie samą Michelle w innej roli (kto powiedział, że tylko Doktor może pożyczać twarze od innych?). Jednak czuję że Chibnall będzie chciał zrobić Mistrza po swojemu, kiedy go przywróci. Osobiście w tej roli najchętniej widziałbym Charlesa Dance’a. Starszy Mistrz jako kontrast dla młodej Doktor. Tim Curry też by się nadawał (przy czym jeśli Christopher Lee mógł grać Sarumana to tutaj kwestią wózka bym się nie przejmował, zawsze też może się zdarzyć niepełnosprawny Mistrz który mimo tego jest groźny!)

    Oczywiście gdyby można było poszaleć to jako takiego starszego Mistrza widziałbym Anthony’ego Hopkinsa :D Jeśli troszkę młodszy to po zastanowieniu w ramach szaleństw (czyli pozabrytyjskich aktorów) jako Mistrza widziałbym Michaela Eklunda lub być może Chrisa Notha (tak, wiem że jego gościnny występ jest pewny, raczej nie jako Mistrz ale kto wie może Chinball nas zaskoczy ;) i w sumie nie wiem czy bardziej na Rassilona by się nie nadawał). Z brytyjskich aktorów bardziej zbliżonych wiekiem do Jodie widziałbym Johny’ego Lee Millera (tylko pytanie czy czas mimo Elementary by znalazł) i Andrew Scotta.

    Jeśli chodzi o kobiety to dla mnie cięższy wybór, Natalie Dormer mogłaby nie być zła (mimo że chętniej jako Doktor bym ją widział), tylko znowu pytanie czy miałaby czas (dawno jej chociaż na jeden odcinek w Elementary nie było). Ruth Wilson zdecydowanie by pasowała. Z niebrytyjskich aktorek myślę, że Cate Blanchett jako Mistrz to by było coś :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *