Seria 13 „wyląduje niebawem” oraz UFO nad Liverpoolem

W najnowszym numerze magazynu SFX udostępniono ekskluzywne zdjęcia z serii 13. Opatrzono je następującą wiadomością:

TAK, TO JEST OSTATNIA PEŁNA SERIA TRZYNASTEJ I OWSZEM, MA TYLKO SZEŚĆ odcinków, ale wyląduje niebawem (tak, jest embargo [na podanie dokładnej daty]) i jest nowy towarzysz (albo dwóch?). Nie będzie to zaskoczeniem, ale bardzo mało wiadomo o ostatniej „pełnej” serii Jodie Whittaker, jednak możemy potwierdzić, że John Bishop dołącza do „rodzinki” jako Dan, zaś Jacob Anderson występuje gościnnie jako Vinder razem z Mandip Gill jako Yaz.

A oto i zdjęcia, które się pojawiły w magazynie.

Na pierwszym ze zdjęć widzimy TARDIS w kosmosie, w której wejściu jest Trzynasta trzymająca swój śrubokręt soniczny, a za nią znajdują się Yaz i Dan trzymający Doktor od tyłu. Wszyscy na coś patrzą, zszokowani. Być może pamiętacie zwiastun, który dostaliśmy w lipcu. To zdjęcie pochodzi z pierwszej sceny, kiedy Doktor mówi do reszty „Do środka!” i cofa się szybko do TARDIS. Co tak wystraszyło Doktor? Co zobaczyli Doktor i jej towarzysze?

Drugie zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z jakiegoś statku kosmicznego. Doktor celuje śrubokrętem w coś, co wygląda jak jakaś broń kosmitów.

Na trzecim zdjęciu widzimy Yaz, Doktor i Dana lekko pochylonych i patrzących na coś z prawej, natomiast w tle widzimy miejsce, w którym znajdziemy zarówno starożytne i futurystyczne bronie i przedmiotów. Tarcze i włócznie prawdopodobnie pochodzą z jakiejś wystawy lub czyjejś kolekcji, czego strzeże kamera widoczna na środku zdjęcia.

Jak możecie zauważyć, stroje postaci na pierwszym i trzecim zdjęciu są takie same. Można zatem przypuszczać, że mogą one pochodzić z jednej historii, choć trzeba pamiętać, że tym razem mamy dostać jeden spójny sezon, więc niewykluczone, że stroje nie będą zmieniane co odcinek. Kolejną rzeczą, którą zauważyli fani jest to, że kolumna za Trzynastą ma bardzo podobny wzór do tego na broni Gat.

Wielu osobom także znak, na którym stoi Trzynasta z towarzyszami na pierwszym ujawnionym zdjęciu kojarzy się z pieczęcią Rassilona, są na nim także ubrani w dokładnie te same stroje, co na zdjęciach powyżej.

Niektórzy zdają się też dostrzegać pismo Władców Czasu na czerwonej tarczy z pierwszego zdjęcia. To wszystko razem wzięte świadczyłoby, że Trzynasta odwiedzi Gallifrey z przeszłości, sprzed Wojny Czasu, być może by dowiedzieć się coś więcej o Dziecku spoza Czasu. O ile oczywiście nie jest to przypadkowy zbieg okoliczności. Pojawiają się też teorie (nie po raz pierwszy), że to właśnie tam Doktor napotka Vindara, który okaże się Władcą Czasu, agentem Dywizji lub nawet jednym z wcześniejszych Doktorów. Co z tego się sprawdzi? Zobaczymy. Możliwość, że zobaczymy Gallifrey mimo jej zniszczenia mogłaby być ciekawa.

Ponadto wczoraj na profilach serialu oraz Johna Bishopa w mediach społecznościowych pojawiło się takie zdjęcie UFO:

Bez dwóch zdań jest to statek Sontaran, choć lekko zmodyfikowany w porównaniu z tym, co widzieliśmy do tej pory. Jest bardziej kolorowy i ma mniej iglic (wcześniejsze statki flagowe miały ich po 3). Być może jest to związane z tym, że w serii 13 zobaczymy Sontaran bardziej zbliżonych do tych klasycznych, niż do tych z New Who. Jak Wam się podoba?

Wokół powyższego zdjęcia zrobiło się trochę szumu, gdy Doctor Who TV opublikowało wiadomość o następującej treści, rzekomo jako informację prasową:

Mieszkańcy Liverpoolu doświadczyli rzadkiego i niespodziewanego widoku statku z „Doctor Who” tego wieczora (6 października).  Został wyświetlony w poprzek George’s Pier Head, gdzie szczęśliwi przechodnie mieli okazję zobaczyć statek na nocnym niebie.

To nie przypadek, że statek pojawił się tymczasowo w Liverpoolu. BBC może dzisiaj ogłosić, że to jest miejsce, w którym rozpocznie się seria 13 i gdzie po raz pierwszy spotkamy nową postać, Dana Lewisa (John Bishop), który zostanie wplątany w przygody Doktor. Projekcja statku będzie widoczna dla mieszkańców Liverpoolu do północy (6 października).

Nadchodzi. Bądźcie gotowi.

Piszemy „rzekomo”, ponieważ fani faktycznie udali się w miejsce ze zdjęcia, jednak nie było tam niczego widać. Albo wiadomość nie jest prawdziwa, albo wymyślono to na potrzeby promocji.

Jak widać promocja serii 13 zaczyna się rozkręcać. Ponadto w zapowiedzi następnego numeru SFX, który ukaże się 3 listopada, znalazł się następujący fragment: „DOCTOR WHO, godzina Trzynastej już prawie wybiła”, co sugeruje, że być może w tym czasie seria 13 będzie już emitowana i zbliżała się powoli do końca. Niewątpliwie jej premiera jest coraz bliżej, a ponieważ dzisiaj minęły 3 lata od premiery pierwszego odcinka, The Woman Who Fell to Earth („Kobieta, która spadła na Ziemię”), to kto wie, czy dzisiaj znowu nie zobaczymy czegoś nowego.

Źródło: CultBox, Doctor Who TV oraz TwitterFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *