Seria 11 bez fabularnego motywu przewodniego

Odkąd trzynaście lat temu Doctor Who wrócił na ekrany telewizorów, poszczególne odcinki każdej serii łączyły się przeważnie ze sobą za pomocą powracającego motywu, zaczynając od złego wilka (Bad Wolf) w 2005 roku. Powiązania raz były mocniejsze i bardziej wyraziste, innym razem subtelne, jak np. nazwisko Saxona w trzeciej serii. Tym razem zobaczymy serię, której odcinków nie będzie łączył żaden główny wątek. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez producenta serialu.

Producent wykonawczy Doctor Who, Matt Strevens, ujawnił w rozmowie z portalem Digital Spy, że w ramach serii, w której jako Doktor zadebiutuje Jodie Whittaker, idea motywu przewodniego zostanie porzucona. 

Można powiedzieć, że jedynym wątkiem fabularnym tej serii jest wzmacnianie się relacji pomiędzy Doktor i jej nowymi przyjaciółmi i to, jak ten team rozwija się na przestrzeni całej serii.

Jeśli chodzi o motyw fabularny, to w 11 serii będzie kilka smaczków dla tych, którzy oglądają każdy odcinek, parę drobnostek, ale głównie będą to zupełnie oddzielne historie. „Ciągłością”, jeśli chcecie tak na to spojrzeć, będzie rozwój relacji między towarzyszami.

Na to, że w najbliższej serii Doctor Who nie powinniśmy się spodziewać fabularnego motywu przewodniego, kładł już nacisk obecny showrunner serialu, Chris Chibnall, kiedy mówił w lipcu tego roku podczas Comic Conu w San Diego:

To będzie dziesięć osobnych odcinków, bez historii dwuodcinkowych ani niczego w tym rodzaju.

Chcemy, by ludzie poczuli, że oferujemy im w tym roku Doctor Who w pełnym zakresie i różnorodności. Kto nigdy wcześniej nie oglądał serialu, ten się w nim zakocha, a kto go już zna Doctor Who, ten na przestrzeni dziesięciu odcinków otrzyma te rzeczy, które uwielbia w tym programie.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Lubicie wątki przewodnie, które mogą obejmować całą serię, typu „Bad Wolf”, pęknięcie we Wszechświecie czy Hybryda? A może wolicie, kiedy Doktor i jej/jego towarzysze przeżywają mnóstwo całkiem osobnych przygód? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Źródło: Digital Spy

Daj na ciastko!