Resurrection i Revelation of the Daleks w końcu jako powieści!

Dwie historie, które nigdy nie ukazały się w ramach Target Books, zostaną wreszcie przeniesione na karty powieści przez ich oryginalnego scenarzystę – Erica Sawarda!

Mowa tu o Resurrection of the Daleks i Revelation of the Daleks, które ukażą się odpowiednio w lipcu i listopadzie 2019 roku, zarówno w twardej oprawie, jak i w formie e-booków.

Target Books nie mogło osiągnąć porozumienia, pozwalającego zaadaptować twórczość Douglasa Adamsa czy Erica Sawarda jako powieści. Wprawdzie ogłoszono, że historie Sawarda zostaną wydane w latach 90., to planów tych nigdy nie zrealizowano. Niedawno City of Death, The Pirate Planet i Shada Adamsa zostały wydane przez BBC Books. Resurrection of the Daleks i Revelation of the Daleks uzupełnią ten zestaw, sprawiając, że będziemy mieli każdą klasyczną historię w formie powieści.

Obie te historie ukażą się także miesiąc później w formie audiobooków. Oto opisy fabuły od wydawcy:

Wszechświat ogarnęła wojna. Działanie wymaga odwagi.

TARDIS zostaje złapana w korytarz czasu, trafiając prosto do dzielnicy portowej na XX-wiecznej Ziemi. Doktor i jego towarzysze, Tegan i Turlough, natykają się na magazyn, który jest schronieniem dla uciekinierów z przyszłości z dalekiego końca korytarza czasu. Wkrótce zostają zaatakowani przez siły desantowe Daleków.

Najstarsi wrogowie Doktora wprawiają w ruch zmyślną i złowieszczą intrygę, by wskrzesić swoją rasę z popiołów międzygwiezdnej wojny. W tym celu muszą uwolnić swojego stwórcę Davrosa z galaktycznego więzienia i zmusić Doktora do pomocy w zdobyciu kontroli nad czasem i przestrzenią. Jednak zgorzkniały Davros ma inne plany…

35 lat po pierwszej emisji uwielbiany przez fanów Resurrection of the Daleks został w końcu znowelizowany przez autora oryginalnego scenariusza, Erica Sawarda.

Strzeż się rąk, które leczą.

Doktor i Peri lądują na planecie Necros, by odwiedzić dom pogrzebowy Tranquil Repose, gdzie zmarli są chowani, a ledwo żywi są utrzymywani w anabiozie do czasu, gdy będzie można wyleczyć ich stan.

Jednakże Wielkiemu Uzdrowicielowi z Tranquil Repose daleko do bycia nieszkodliwym. Pod jego rozkazami Dalekowie strzegą katakumb, gdzie przeprowadzane są odrażające eksperymenty na ludzkich ciałach. Za nowe życie, które on oferuje umierającym, trzeba płacić wysoką cenę. Doktor i Peri zostają zwabieni w pułapkę, która zmieni ich na zawsze.

Wreszcie przygoda Doctor Who, która nigdy nie była nowelizowana, stała się książką, czego dokonał autor oryginalnego scenariusza – Eric Saward.

Resurrection of the Daleks ukaże się 18 lipca, a Revelation of the Daleks 14 listopada.

Co sądzicie o nowelizowaniu serialu? Widzieliście te dwie historie? A może to będzie wasza pierwsza okazja, żeby się z nimi zapoznać?

Źródło:The Doctor Who Companion

Daj na ciastko!


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Status: student niewiadomoczego.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *