Raport z planu – seria 11: 13–19 stycznia

Zaczynamy raport mocnym uderzeniem. Na samym początku zdjęcie Trzynastej Doktor w swoim stroju. Obok stoi Graham grany przez Bradleya Walsha.

Wiemy, w jakim okresie historycznym prawdopodobnie będzie działa się akcja jednego z odcinków. Na poniższym zdjęciu widzimy autobus podobny do tego, w którym czarnoskóra Rosa Park odmówiła ustąpienia miejsca białemu pasażerowi. Miało to miejsce 1 grudnia 1955 roku w Montgomery w stanie Alabama. W związku z tym wydarzeniem 5 grudnia tego samego roku rozpoczął się bojkot autobusów miejskich przez czarnoskórych mieszkańców Montgomery. Trwał on 381 dni. Wskazują na to również znaki We Cater to White Trade Only, które były widziane na planie. Używano ich w czasach segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych.

Nie wiemy, czy w RPA kręcone są sceny do jednego czy kilku odcinków. Kilka osób przekonywało, że akcja może dziać się w Afryce lub w Indiach. Wskazują na to obszary, w których kręcone były sceny za miastem. Chodzi o wydmy niedaleko Kapsztadu oraz lokacje w górach.

Poniżej mamy kilka zdjęć z lokacji niedaleko The Kimblerley Hotel, który w serialu będzie Slim’s Barem.

Kręcono również sceny nocne z udziałem Jodie Whittaker. Bardziej uważni z was pewnie wypatrzą ją na poniższym zdjęciu.

Shooting #DoctorWho in Cape Town!!! Saw #JodieWhittaker #HowCool

Post udostępniony przez Stiaan Jordaan (@iamstigwolfe)

18 stycznia przeniesiono się z Kapsztadu do lokacji zwanej Atlantis Dunes. Są to piaszczyste wydmy, bardzo malownicza okolica. Zdjęcia najprawdopodobniej trwały tam tylko kilka godzin. Później ekipa przeniosła się wyżej, w góry. 19 stycznia powrócono do Kapsztadu i kręcono na Green Market Square.

TARDIS została przetransportowana do Republiki Południowej Afryki, lecz nie udało się jej uchwycić na żadnym ze zdjęć.

Teraz ekipa najprawdopodobniej wraca do Zjednoczonego Królestwa, lecz nie jest to informacja potwierdzona na 100%.

Co sądzicie o tych rewelacjach? A może wypatrzyliście na zdjęciach jeszcze coś ciekawego?

Daj na ciastko!


Właściciel oraz założyciel Gallifrey.pl. Twórca projektów internetowych, czarodziej społeczności, magik newsów technologicznych. Wielki fan Doktora Who oraz całej masy innych seriali. Wielbiciel kryminałów, thrillerów oraz muzyki wszelakiej.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who