Raport z planu: 7-12 grudnia

Po krótkiej przerwie wracamy z najnowszymi doniesieniami. Oto raport z planu 10 serii Doctora Who. Uważajcie na spoilery!

Po kręceniu scen w dziwnych laboratoriach przyszedł czas na zmianę scenerii. Ekipa produkcyjna powróciła do miejsca, które gra uniwersytet Bill. Wygląda na to, że naprawdę będziemy tam często powracać. Podróże Bill będą wyglądać raczej jak podróże Clary niż Amy, Rose czy Donny. Poniżej znajdziecie zdjęcia budynku:

W tych scenach wystąpił Matt Lucas. Jeden z użytkowników Twittera doniósł, że aktor spytał go o toaletę. Lucas potwierdził, że miało to miejsce:

Fani polujący na aktorów na planie dostrzegli go także w oknie budynku:

Zdjęcia w tym miejscu trwały dwa dni, jak widać, nawet po zachodzie słońca. Wiemy także, że po raz kolejny użyczono sali, która prawdopodobnie będzie odgrywać rolę auli wykładowej na wydziale Bill:

Po skończeniu nagrywania scen aktorzy udali się na przerwę. Peter Capaldi spotkał się wtedy z Jenną Coleman. Niestety nie było to spotkanie związane z Doctorem Who, ale także cieszy:

Pojawiła się również informacja castingowa: Daniel Kerr zagra, w odcinku Eaters of Light, postać zwaną Ban.

11 grudnia Pearl Mackie pochwaliła się niezwykłym widokiem, kręcenie 10 serii przeniosło się bowiem w bardzo ciepłe miejsce:

Widoki z Teneryfy na Wyspach Kanaryjskich zrobiły na ekipie ogromne wrażenie. Daniel Nettheim, reżyser odcinka, który tam kręcono, wrzucił na Instagram kilka zdjęć:

Canary Islands

A post shared by danielnettheim (@danielnettheim) on

 

Canary Islands landscape

A post shared by danielnettheim (@danielnettheim) on

Location sunrise

A post shared by danielnettheim (@danielnettheim) on

Location shoot

A post shared by danielnettheim (@danielnettheim) on

Ekipa produkująca serial również pochwaliła się cudnym widokiem:

Tak wygląda właśnie Teneryfa:

Sceny kręcone były w El Poris:

A także w opuszczonej wiosce w Abades:

I na deser jedna z najważniejszych wiadomości: Michelle Gomez wróciła na plan serialu! Aktorka pochwaliła się zdjęciem z Mattem Lucasem. Myślicie, że któryś z bohaterów 10 serii może być w niebezpieczeństwie?

Niedługo powrócimy z kolejnym raportem z planu. Cieszycie się na pojawienie się Missy? Podoba wam się to, że Nardole wystąpi w wielu odcinkach? Dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło: TwitterInstagram

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who