Raport z planu: 6-8 marca

Raport jak zwykle zawiera spoilery! 

Rozpoczęły się zdjęcia do dwóch finałowych odcinków 10 serii Doctora Who. Scenariusz do finałowych odcinków napisał Steven Moffat, a reżyserią kolejnego już finału zajęła się Rachel Talalay.

Jeśli śledzicie newsy o serialu, to już zapewne wiecie, z kim zmierzy się Dwunasty Doktor w finale.

Tak, Cybermeni z Mondasu powracają do serialu! Marzenie Petera Capaldiego właśnie się spełniło. Ale to nie koniec niespodzianek. W finale powróci także Missy oraz… inne wersje Cybermenów!

W dniu ogłoszenia powrotu tych klasycznych wrogów (którzy, swoją drogą, doprowadzili do regeneracji Pierwszego Doktora – czyżby historia miała zataczać koło?) czyli 6 marca ekipa kręcąca serial pojawiła się nocą na ulicach w towarzystwie tego metalowego zagrożenia. Dużą niespodzianką jest to, że oryginalni Cybermeni z Mondasu nie są jedynymi, którzy powrócą, by uprzykrzyć życie ludziom i Doktorowi. Na planie obecni byli Cybermani znany za czasów RTD, jak i Ci późniejsi z serii 7.

Poniżej masa zdjęć z marszu Cybermanów, którzy opanowali ulice:

Jak mogliście zobaczyć na zdjęciach, niektórzy Cybermeni unosili się w powietrzu. Zapewne jakiś obiekt ich wciągał, ewentualnie właśnie z niego się teleportowali. Poniżej znajdziecie także kilka filmików:

Na ulicy obecni byli także pacjenci pewnego szpitala. Ludzie ranni, częściowo przekonwertowani w Cybermenów. Według ludzi obecnych na planie często padała tam kwestia: Wróćcie do szpitala. Ludzie ci wyglądają na bezdomnych i mogą być sługami Cybermanów. Zdjęcia i filmiki poniżej:

Na planie była także obecna Pearl Mackie. Aktorka nagrywała sceny z jednym z ludzi. Według świadków opowiadał on o tym, że pewnego dnia coś spadło z nieba. Czy odcinek będzie dział się w innej rzeczywistości? A może to przyszłość ludzkości?

Pearl zrobiła sobie także zdjęcie z fanem:

Następnego dnia ekipa powróciła na Uniwersytet Cardiff, który na potrzeby serialu staje się uczelnią Bill. Oprócz Mackie na planie byli także Capaldi i Lucas. Fanom udało się uchwycić kilka chwil:

Filmiku powyżej można usłyszeć jak Pearl przeprasza za popsucie ujęcia. Poniżej znajdziecie natomiast zdjęcia aktorów z fanami. Co ciekawe, Peter występuje w różnych strojach. Czy Rachel Talalay kręciła jakieś dokrętki do poprzednich odcinków? A może pojawi się fabularny powód do zmiany stroju?

View this post on Instagram

Doctor Who?

A post shared by Kita (@kita_da_angel) on

View this post on Instagram

Meet the Doctor again #doctorwho #petercapaldi

A post shared by Mingyue Hai (@haimingyue) on

Więcej fotek znajdziecie także tutaj.

Cybermeni także zrobili sobie selfie:

Od 8 marca trwają prace w studiu. Ekipa świętowała tam także Dzień Kobiet:

To już wszystko na dziś. Na planie nie pojawiła się jeszcze Michelle Gomez. Prawdopodobnie aktorzy pojawią się jeszcze w plenerze. Ale na to musimy zaczekać. Mamy także dobre wieści: oczekuje się, że odcinek specjalny zostanie ukończony w czerwcu.

Źródło: Wales OnlineTwitter

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who