Raport z planu: 6-15 lutego

Zdjęcia do 10 serii Doctora Who wciąż trwają. Przed wami kolejny raport z planu. Uwaga na spoilery!

Od 5 lutego kręcono kolejne sceny do odcinka, za którego scenariusz odpowiada Toby Whithouse. Na planie obecny był Peter Capaldi, Matt Lucas oraz Pearl Mackie.

Matt Lucas zrobił sobie zdjęcie z brytyjskim aktorem, Stewartem Wrtightem, który wciela się w jednego z żołnierzy/policjantów:

Kilka zdjęć z planu:

Kilka zdjęć mnichów:

Peter uchwycony przez fana:

Poprzednio publikowaliśmy zdjęcia  i filmiki ze sceny, w której kobieta bije mnicha. Mamy nowe zdjęcie:

Krótki filmik, w którym Bill gdzieś biegnie:

Dla zainteresowanych jest także klaps filmowy z tego odcinka:

Obszerną galerię zdjęć możecie znaleźć także tutaj.

W kolejnych dniach nagrywano sceny bez udziału głównych aktorów. Dwie z nich zostały opisane przez fana:

Statyści przebrani za robotników i żołnierzy wchodzili i wychodzili przez bramę, w pewnych momentach zastygali. W innej scenie robotnicy podchodzili do mnicha ubranego w złote szaty, który stał na piramidzie i był pilnowany przez czterech żołnierzy. W pewnej chwili zastygli i się nie ruszali, później rozejrzeli się i popatrzeli na siebie, następnie zaatakowali mnicha.

Tutaj zdjęcia opisywanego wyżej mnicha:

Kilka zdjęć planu i scenografii:

… or consequences? #dwsr

A post shared by Valentina (@magicofvenice) on

A oto policjanci/żołnierze poza ujęciami:

Kolejne zdjęcia pochodzą ze Snapchata BBC, który podzielił się zdjęciami zza kulis serialu. 15 lutego ponownie kręcono sceny z odcinka Marka Gatissa:

W związku z tym, że zdjęcia trwają w zamkniętej lokacji oraz studiu, nie dostaniemy prawdopodobnie wglądu w to, co się teraz dzieje. Jak możemy zauważyć na powyższym zdjęciu, na planie obecni byli aktorzy przebrani za dawnych żołnierzy. Wygląda na to, że odcinek z Lodowymi Wojownikami nie będzie jednak dział się na Marsie, ale będzie to prawdopodobnie przeszłość.

I na deser informacje castingowe. Aktor Kieran Bew, który pojawił się w zwiastunie 10 serii, zagra Ivana. Pojawi się oczywiście w odcinku piątym, napisanym przez Jamiego Mathiesona:

Rohan Nedd zagra Simona w odcinku The Eaters of Light (napisanym przez Ronę Munro), będzie to 10 odcinek najnowszej serii.

Podobają wam się nowe zdjęcia z planu? Na który odcinek czekacie najbardziej?

Źródło: TwitterGaleria

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who