Mamy dla was kolejny raport z planu, a w nim sporo informacji i zdjęć z najnowszej serii Doctora Who. Zapnijcie pasy i uważajcie na spoilery. Ruszamy!

Raport z planu rozpoczynamy od informacji castingowych. W 10 serii zagra Mariah Gale, aktorka, która grała m.in. Ofelię w Hamlecie u boku Davida Tennanta. Nie wiadomo jeszcze, kogo zagra w odcinku lub odcinkach.

Aktor Ben Hunter pojawi się natomiast w odcinku The Eaters of LIght i zagra w nim postać Thraciusa.

Pora na reżyserię. Są tutaj fani Class? Jeśli tak, to mogą się ucieszyć. Reżyser Wayne Che Yip będzie pracował przy Doctorze Who. Yip wyreżyserował dwa odcinki Class: Szlaban („Detained”) oraz Maszyna metafizyczna, czyli co zrobiła Quill („The Metaphysical Engine, or What Quill Did”). Oba były bardzo dobre!

Obecnie zdjęcia do serialu trwają na kampusie Bay uniwersytetu w Swansea. Początkowo zdjęcia odbywały się bez Capaldiego, bo aktor kręcił sceny do Paddingtona 2, na planie pojawił się jednak już 5 grudnia. Poniżej znajdziecie mnóstwo zdjęć z planu, a na nich także Petera Capaldiego i Matta Lucasa. Zdjęcia miały miejsce głównie w laboratorium chemicznym, na planie pojawiła się także karłowata aktorka. Nie pojawiła się natomiast Pearl Mackie. Czyżbyśmy dostali odcinek, w którym nie będzie towarzyszki? Poniżej znajdziecie zdjęcia z planu:

Doing my best paparazzi impression as DR Who is filmed at bay campus! #drwho

A post shared by Dan Nicholls (@watchhow1soar) on

Tak, dobrze widzicie. W serialu powrócą soniczne okulary! Na miejscu była także maszyna do robienia dymu oraz niebieskie światła. Michelle Gomez pojawiła się w Cardiff, nie była jednak jeszcze na planie serialu.

Na planie pojawił się za to Peter Bennet, który jest asystentem reżysera.

I ponownie wracamy na plan. Oto wysyp zdjęć Matta i Petera z fanami:

Met Peter Capaldi today! 😍 Filming @bbcdoctorwho at #swanseauniversity !

A post shared by Menna Harley (@missmenna) on

HE MET DOCTOR WHO! I HATE HIM SM BUT ALSO AM VRY HAPPY 4 HIM #doctorwho

A post shared by Sarah ✌ (@bwmimi1) on

 

I met the Doctor and Matt Lucas today!!! #DoctorWho

A post shared by Lewis Israel (@lewis_israel) on

Another day watching doctor who filming at the uni, also got to meet Matt Lucas!

A post shared by Samantha (@samantha_garrett7) on

Had the most amazing time watching Doctor Who filming at the uni today

A post shared by Samantha (@samantha_garrett7) on

Met Peter Capaldi today! 😍 Filming @bbcdoctorwho at #swanseauniversity !

A post shared by Menna Harley (@missmenna) on

Jeśli jeszcze mało wam fotek, możecie zobaczyć kilkanaście kolejnych tutaj.

Na koniec mamy dla was plotkę. Szkocki brukowiec podał, że Diabły Morskie z czasów Trzeciego Doktora mogą powrócić do serialu. BBC podobno kupiło sporą ilość morskich glonów, które potrzebne były pilnie do kręcenia serialu. Czy te doniesienia okażą się prawdziwe? Czas pokaże.

Cieszycie się na powrót sonicznych okularów? Co sądzicie o większej roli Lucasa w tej serii? Podobają się wam nasze raporty z planu? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło: InstagramTwitterThe Scottish Sun


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.