Raport z planu: 13-15 grudnia

Zdjęcia z Teneryfy, przecieki z pierwszego odcinka 10 serii i wiele więcej. Ostatni raport z planu w tym roku już na was czeka! Uważajcie na spoilery!

Raport z planu rozpoczynamy od informacji dotyczących pierwszego odcinka 10 serii, czyli A Star in Her Eye. Niektórzy użytkownicy forum Gallifrey Base podają informacje na jego temat, które przytaczamy, ale pamiętajcie, że traktujemy je na razie jako plotki:

  • Bill widzi Doktora i Nardole’a biegnących gdzieś, postanawia ich śledzić. Dociera do wąskiej uliczki, ale nie ma po nich nawet śladu.
  • Bill znajduje się w gabinecie Doktora na uniwersytecie. Widzi, że Doktor biegnie po trawniku. Postanawia go dogonić, spotykają się przy kałuży. Bill pyta Doktora, czy Heather może być opętana.
  • Bill biegnie przez ulice miasta, aż do uczelni. Chce biec do Doktora, ale spotyka Heather wyłaniającą się z cieni. Heather powtarza wszystko, co mówi Bill. Dziewczyna jest biała jak duch, nie nawiązuje kontaktu wzrokowego i nie mruga. Heather zaczyna płakać, nagle Bill odkrywa, że to  woda leci z jej oczu, Heather zrobiona jest z wody. Pod nogami Heather pojawia się kałuża, która zaczyna się rozpływać. Bill krzyczy i ucieka.
  • Kiedy ktoś będzie zbyt długo przyglądał się kałuży, zniknie, a w niej zostanie tylko jego odbicie. Jeśli wróci, to pod postacią wodnego, płynnego stworzenia.

Użytkownicy forum zauważyli także drobny smaczek – Bill i Heather to prawdopodobnie nawiązanie do Williama Hartnella i jego żony Heather.

Wracamy na słoneczne Wyspy Kanaryjskie. Na Teneryfie kręcony był prawdopodobnie odcinek numer siedem. Rozpoczynamy od zdjęć różnych miejsc, w których miały miejsce zdjęcia do serialu:

Możemy także podziwiać piękne zdjęcia TARDIS, w tym pochodzące od reżysera obecnego bloku produkcji, Daniela Nettheima:

Fanka oraz członek ekipy na planie:

Peter Capaldi oraz Pearl Mackie w przerwie zrobili sobie zdjęcie z fanem:

Na planie znajdowali się żołnierze:

Pojawił się tutaj także kosmita, a raczej kosmitka:

Kilkoma zdjęciami podzielił się także aktor lub statysta. Widać, że ekipa bardzo dobrze się bawiła:

Zdjęcia na Teneryfie trwały do 14 grudnia. Aktorzy udali się teraz na przerwę i wracają na plan po Nowym Roku:

Penultimate day of shooting of the year. #ADGoals #tenerife #doctorwho #dwsr

A post shared by Rhun Llewelyn (@rhundautri) on

A teraz szybki powrót do przeszłości. Reżyser pierwszego bloku produkcji, Lawrence Gough, przy TARDIS:

Na koniec informacje o blokach produkcyjnych. W obecnym kręcone były odcinki 6 i 7. Na początku nowego roku ekipa ma wrócić na plan, by kręcić odcinki 8 i 10 (reżyserią ma zająć się znany nam z Class Wayne Yip). Ostatnie odcinki, które zostały do nakręcenia, to 11 i 12, ich reżyserem ma być Rachel Talalay, ale nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzona informacja. Nagrania do finałowych odcinków mają zacząć się jeszcze w styczniu. Niestety, nie ma na razie informacji dotyczących ostatniego odcinka Stevena Moffata, czyli odcinka świątecznego w 2017 roku.

Jak podobały się wam nowe doniesienia? Jesteście ciekawi odcinka kręconego na Teneryfie? Dajcie nam znać w komentarzach. Z nowymi raportami wracamy po Nowym Roku!

Źródło: Twitter Girly LettersTwitterInstagram

Daj na ciastko!


Uwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who