Przegląd promocji słuchowiskowych – Audible i Big Finish

Mamy dla Was w tym tygodniu kilka propozycji na długie zimowe wieczory. W sklepach Audible oraz Big Finish pojawiło się kilka ciekawych ofert.

The 10th Doctor Adventures Volume 1 – tę dużą paczkę (która premierę miała w 2017 roku) znajdziecie na stronie Audible (reklamowałem ten sklep jakiś czas temu). Zawiera ona aż 3 przygody Dziesiątego Doktora i Donny, a całość trwa prawie 3 godziny. Teraz dostępna jest za jedyne 3 funty! Promocja kończy się w niedzielę o godzinie 0:59. A oto zawartość paczki:

1.1 Technophobia autorstwa Matta Fittona
Gdy Doktor i Donna odwiedzają Muzeum Technologii Londynu, aby zasmakować przyszłości sprawy nie idą zgodnie z planem. Najbystrzejszy umysł branży IT w tym kraju nie jest w stanie obsłużyć swojego komputera. Jeszcze większym zmartwieniem jest fakt, że wystawa zostaje zaatakowana przez odwiedzających, podczas gdy na zewnątrz ludzie zdają się tracić kontrolę nad technologią, która zarządza ich życiem. Czy to tylko kwestia ludzkiej głupoty, czy może dzieje się coś bardziej złowieszczego?
Pod ulicami czają się Koggnossenti. Czekają, aż cały Londyn padnie ofiarą technofobii…

1.2 Time Reaver autorstwa Jenny T. Colgan
Calibris. Planetarny port kosmiczny, przez który przechodzą wszystkie szlaki. Gdzie każdy, kto nie chce zostać odnaleziony, może się zgubić, gdzie wszystko ma swoją cenę. Gdzie mackowaty gangster Gully zarządza szmuglerską tawerną, Vagabond’s Reach.
Obcy Vacintianie próbują zaprowadzić nieco porządku w tym chaosie. Wkrótce, Doktor i Donna odkrywają dlaczego. Na ulice została wypuszczona nielegalna broń. Broń, która niszczy życia… powoli i boleśnie.
Rozbójnik Czasu.

1.3 Death and the Queen autorstwa Jamesa Gossa
Donna Noble nigdy nie miała szczęścia w miłości. Więc kiedy pewnego dnia nadszedł jej książę z bajki, jest cała podekscytowana i z niecierpliwością czeka na swój ślub wszech czasów. A jednak Doktor nie jest zachwycony zaproszeniem. Także jej przyszła teściowa zdecydowanie nie jest zadowolona. Ale gdy wielki dzień nadchodzi, okazuje się, że zamek Donny został oblężony przez najmroczniejsze siły, maszerujące na czele armii szkieletów.
Gdy wygląda na to, że nawet Doktor nie jest w stanie uratować sytuacji, co zrobi Królowa Donna, by ocalić swój lud przez Śmiercią we własnej osobie?

W rolach głównych powrócili David Tennant i Catherine Tate. Całość reżyseruje Nicholas Briggs.


Z kolei Big Finish oferuje wyprzedaż słuchowisk związanych z serialem Torchwood. Znaczna ich część jest aktualnie na przecenie.

Oprócz tego cała seria Torchwood. Aliens Among Us jest obecnie dostępna za 50 euro. A na zachętę pierwszy z jej 12 odcinków, trwający 61 minut odcinek, możecie pobrać za darmo! Seria kontynuuje przygody kapitana Jacka po ostatnim sezonie serialowego Torchwood. Została stworzona w 2017 roku przez Jamesa Gossa, Scotta Handcocka i Russella T. Daviesa. Poniżej opis pierwszego odcinka:

Tyler Steele wylądował w Cardiff, gdzie szuka świeżego startu. Skompromitowany dziennikarz przygląda się ruchowi Czerwonych Drzwi – czy naprawdę stoją oni za atakami terrorystycznymi na imigrantów? Kto nakręca spiralę rasizmu i nienawiści w mieście i co ma z tym wspólnego zewnętrzny kontrahent 3Sol? Tyler dowiaduje się, że Torchwood – sekretna organizacja, w której wszyscy myśleli, że dawno zniknęła – wróciła do pracy. Tyler zdaje sobie sprawę, że to jego druga szansa, której szukał i zrobi wszystko, by móc wziąć w tym udział.

Do swoich ról powrócili John Barrowman (Jack) i Eve Myles (Gwen).

Zainteresowani? Promocja kończy się 21 XII o godzinie 0:59!Pasjonat fantastyki naukowej oraz brytyjskiej literatury i popkultury. Poza samym serialem (włącznie z tzw. Classic Who) jest też obeznany z innymi mediami współtworzącymi uniwersum (książkami, słuchowiskami, komiksami), związany z Gallifrey.pl od roku 2017. Regularnie pojawia się na konwentach jako prelegent z wykładami nt. „Doktora Who”. Okazyjnie łączy siły z Dominikiem, tworząc filmy na jego kanał na YouTubie. Zawodowo realizuje doktorat z nanotechnologii oraz prowadzi program „Kanapa Fizyków” na YouTubie.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *