Powroty Ace do świata Doctor Who

Po trzydziestu latach od zakończenia klasycznych serii, Sophie Aldred powróciła na chwilę do świata Doctor Who jako Ace. Pojawiła się w zwiastunie do wydania 26 serii na Blu-Ray w ramach The Collection, o czym wspominaliśmy już wcześniej.

Zwiastun Ace Returns został napisany przez Pete’a McTighe’a, który jest również scenarzystą odcinka Kerblam! („Kerblam!”) oraz jednego z odcinków 12 serii.

W poniższym trailerze można zobaczyć dorosłą już Ace, która obecnie prowadzi fundację A Charitable Earth (w skrócie ACE). Nazwa ta po raz pierwszy została wspomniana w Przygodach Sarah Jane.

Podczas przemówienia na pokazie BFI zorganizowanego z okazji premiery wydania Blu-Ray, Sophie Aldred powiedziała, że początkowo miała problem z wyobrażeniem sobie, że jej twarda i konkretna postać podąży ścieżką sugerowaną przez Russella T Daviesa.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o A Charitable Earth, zdziwiłam się: „Co? Ace pracuje dla organizacji charytatywnej?”. Później jednak pomyślałam: „Nie, chwileczkę… ze względu na jej doświadczenie, i na to, że Ace ma… ma serce we właściwym miejscu… i chce postępować dobrze.” Mogłam wtedy wyobrazić sobie ją, kierującą przedsiębiorstwem o nazwie A Charitable Earth. Pomyślałam, że jest to po prostu właściwe.

Nie mogłabym wymyślić lepszego uczczenia postaci [Ace] niż fantastyczny trailer Pete’a. Byłam po prostu wzruszona, kiedy Pete przysłał mi scenariusz – tak naprawdę, byłam tak bardzo wzruszona, że aż się rozpłakałam, bo było to [scenariusz] naprawdę emocjonalne.

Gdy jeden z fanów z widowni zasugerował, że ten trailer byłby idealną bazą pod nowy spin-off, Sophie odpowiedziała:

Oczywiście, prawda? Zróbmy to!

To wydanie nie jest jedynym nowym medium, w którym możemy śledzić przygody Ace. Sophie Aldred ostatnio napisała książkę, w której jej bohaterka, milionerka i filantropka stojąca na czele organizacji A Charitable Earth, spotyka Trzynastą Doktor. Ace pojawiła się także w słuchowiskach Class.

Jeżeli zaś kogoś interesują początki przygód Ace, to w tym miesiącu ukazał się audiobook nowelizacji odcinka Dragonfire, czyli przygody, w której poznajemy Ace, a ona sama dołącza do Doktora. Historia jest czytana przez Bonnie Langford, odtwórczynię roli Mel, towarzyszki Szóstego i Siódmego Doktora. Mel z kolei w tym odcinku żegna się z Doktorem i wyrusza na własne przygody.

Tak brzmi opis tej nowelizacji:

Kiedy Doktor i Mel przybywają do Lodowej Krainy, Kosmicznej Kolonii Handlowej, Doktor wyczuwa krojącą się intrygę. On i Mel nie muszą długo czekać, zanim odkryją winowajcę, Sabaloma Glitza, oraz poznają Ace, tajemniczą dziewczynę z Perivale.

Glitz jest na tropie ukrytego skarbu, a Doktor postanawia do niego dołączyć. Ale Doktor i jego towarzysze nie znają prawdziwej wartości tego mitycznego skarbu. Tylko Kane, najbardziej przerażający człowiek w Lodowej Krainie, zna sekret Smoczego Ognia…

Wszystkie wymienione pozycje są już dostępne w (przed)sprzedaży na Amazonie (Blu-Ray, książka, audiobook).

Jakie macie zdanie na temat Ace? Czy waszym zdaniem powinna pojawić się jeszcze kiedyś w serialu?

Źródło: Radio Times, Doctor Who TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *