Powrót starego znajomego w „Revolution of the Daleks”

Nie mogło być lepszego sposobu na uczczenie 57. rocznicy istnienia serialu, niż udostępnienie małej zajawki odcinka specjalnego Revolution of the Daleks.

Jak widzieliście, jedna z najbardziej znanych postaci z Whoniwersum powraca! John Barrowman założy swój słynny płaszcz jeszcze raz i powróci jako kapitan Jack Harkness

Ostatnio widzieliśmy go w odcinku „W ukryciu przed Judoonami” (Fugitive of the Judoon), dosłownie na moment. Było to zaskakujące i krótkie spotkanie z Yaz, Ryanem i Grahamem, którym zostawił ostrzeżenie dla Doktor, zanim zdążył zniknąć.

Revolution of the Daleks plakat

W nadchodzącym odcinku, kapitan Jack będzie musiał pomóc osamotnionej 'rodzince’. Towarzysze Doktor odkrywają niepokojącą intrygę dotyczącą jednego z najstraszniejszych i najniebezpieczniejszych przeciwników Doktor(a) – Daleków.  Czy kapitan zdoła uratować Ziemię bez pomocy Doktor, wciąż zamkniętej w kosmicznym więzieniu?

Revolution of the Daleks Jack i TARDIS

John Barrowman o swoim powrocie:

Założenie płaszcza Jacka i stanięcie ponownie na planie Doctora Who jest jak powrót do domu. To zawsze ekscytujące grać kapitana Jacka. Jest postacią bliską mojemu sercu, która zmieniła moje życie.  A świadomość, że fani kochają go tak jak ja, sprawia, że powrót jest jeszcze przyjemniejszy. Mam nadzieję, że każdemu spodoba się heroiczna przygoda Jacka i Trzynastej.

Chris Chibnall dodaje:

Odcinek specjalny Doctor Who jest jak obfity poczęstunek. A nie ma większej uczty, niż powrót Johna Barrowmana do Doctor Who w epickim i emocjonującym pełnometrażowym odcinku. Jeśli ktokolwiek może sprawić, że parszywy 2020 rok stanie się lepszy, to jest to Kapitan Jack. Dalekowie, strzeżcie się!

Matt Strevens, producent wykonawczy BBC też powiedział parę słów o powrocie Jacka:

Po drażniąco krótkim występie we „W ukryciu przed Judoonami” jest to niesamowita radość i podekscytowanie powitać z powrotem Johna jako kapitana Jacka. Jest to jedna z najbardziej kultowych postaci w lore Doctor Who.  Jego obecność od samego początku rozpala ten odcinek specjalny.

Niestety, nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie nastąpi brytyjska premiera odcinka, jednak te informacje mają zostać wkrótce podane. Mamy nadzieję, że polska premiera nastąpi jak najszybciej po brytyjskiej.

Wieści wywołały niemałe poruszenie w fandomie. Na nas samych informacja zaskoczyła w trakcie naszego urodzinowego konkursu wiedzy, który zorganizowaliśmy na Discordzie Gallifrey.pl. Na szczęście szok i euforia nie przeszkodziły nam i naszym graczom w dokończeniu zawodów, a jak tylko wiedzówka dobiegła końca, zabraliśmy się za spisanie niniejszego newsa.

A jak Wy zareagowaliście na tę urodzinową niespodziankę? Jak podoba Wam się plakat odcinka? Jeśli nie czekaliście na Revolution of The Daleks, to czy kapitan sprawił, że czujecie się zainteresowani?  Dajcie znać w komentarzach!

 Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *