Pościg w pociągu – za kulisami

W związku z premierami poszczególnych odcinków, BBC udostępnia nam kolejne materiały promocyjne. Tym razem zaglądamy za kulisy odcinka Nikoli Tesli noc pełna grozy („Nikola Tesla’s Night of Terror”). O scenie pościgu w pociągu oraz poznaniu Nikoli Tesli opowiedzieli nam odtwórcy głównych ról w 12 serii: Jodie Whittaker, Bradley Walsh, Mandip Gill i Tosin Cole, oraz producent wykonawczy Matt Strevens i showrunner Chris Chibnall.

Jodie Whittaker: Wpadamy do wagonu jadącego z dość dużą prędkością.

Bradley Walsh: Siedzimy i gramy w karty w kambuzie, tym, co nazywają kambuzą, w starym pociągu. Całkiem zadowoleni zajmowaliśmy się własnymi sprawami.

Mandip Gill: A potem otwierają się drzwi i pojawia się Doktor.

Bradley Walsh: Wpada Doktor i przedstawia [towarzyszom] Dorothy Skerritt i Nikolę Teslę.

Jodie Whittaker: Ku mojej radości odkrywam, że jestem w obecności Nikoli Tesli, co jest bardzo ekscytującym momentem w historii.

Tosin Cole: Prawdziwy rozpozna prawdziwego. Wynalazca – innego wynalazcę, naukowiec – naukowca.

Mandip Gill: Spotkanie Tesli, myślę, że dla Doktor to jest jak… Dla mnie to by było jak spotkanie Beyoncé.

Jodie Whittaker: Jest w tym [spotkaniu] natychmiastowe rozczarowanie, bo zdałam sobie sprawę, że [Tesla] coś ukrywa. To znaczy, on ma obcą broń i dlaczego ją ma? Co on wie? I przypuszczam, że to odskocznia do nadciągającej przygody.

Mandip Gill: A potem ten facet po prostu wchodzi z bronią, a my po prostu uciekamy [przed nim] przez pociąg.

Matt Strevens: Był to dla nas świetny moment, aby złożyć hołd niektórym [filmom] w stylu Spielberga, [takich jak] Poszukiwacze zaginionej Arki. Wszystkich tego typu filmów akcji.

Chris Chibnall: Pościg przez wagony z epoki to cudowna rzecz. Zawsze jest świetnie mieć sekwencje tego typu w serialu.

Mandip Gill: Sami wykonywaliśmy nasze wyczyny kaskaderskie. Przeskakiwaliśmy z jednego wagonu do drugiego, a odstęp był naprawdę spory.

Jodie Whittaker: Wszyscy musieliśmy przywołać w sobie trochę odwagi, aby przeskakiwać pomiędzy wagonami. Dzięki Bogu, że to było tutaj, w Roath Lock [studio telewizyjne w Cardiff, w którym nagrywany jest Doctor Who], a nie w prawdziwym pociągu.

Mandip Gill: A wtedy muszą pomóc mu [Ryanowi] przejść.

Tosin Cole: Tak, muszą mi pomóc przejść. Uważać na odstęp.

Mandip Gill: Możesz to zrobić, daję mu taką mowę motywacyjną. [Yaz] nie pomoże mu w samym przejściu, po prostu powie mu właściwe słowa.

Tosin Cole: Ona mówi: słuchaj, po prostu zrób to, stary, wiesz, co mam na myśli. On na to: tak, mogę to zrobić.

Mandip Gill: Możesz to zrobić, pamiętaj, robiliśmy to w zeszłym roku i w zeszłym tygodniu, tylko jeden duży krok.

Tosin Cole: Tak, wielki krok dla ludzkości. (śmiech) Nie potrzebowałem uprzęży, tych przesuwających się linek i kolejki linowej. Tym razem tego nie potrzebowałem, tylko trochę…

Jodie Whittaker: Sądzę, że ten sezon będzie naprawdę fajny, w tym sensie, że spotkaliśmy sporo wspaniałych postaci historycznych.

Chris Chibnall: Przyjaciele Doktor zawsze świetnie zastępują publiczność. Wspaniale, że zadają pytania, które my sobie zadajemy, wiecie jakie… Kto to jest? Dlaczego są ważni? Jak ich poznałaś?

Jodie Whittaker: Dla mnie zawstydzające było przyznanie się, czego nie wiem o historii i… Tak naprawdę nie wiedziałam zbyt wiele o Tesli. Osobiście, to [nagranie odcinka] było dla mnie bardzo pouczające.

Matt Strevens: Myślę, że to, co jest naprawdę, ale to naprawdę urocze w odcinkach historycznych tej serii, to wydobycie na światło dzienne prawdziwych [historii] postaci, bohaterów i pionierów, którzy być może nie zdobyli uznania za życia.

Bradley Walsh: [Odcinek powstał] aby ludzie dowiedzieli się, jak genialny był Tesla, co chciał zrobić z falami radiowymi i z elektrycznością, i tak dalej. To naprawdę niezwykłe.

Całą wypowiedź można obejrzeć poniżej:

Odcinek Nikola Tesla’s Night of Terror w Polsce można obejrzeć na BBC First. Tutaj można zapoznać się z wrażeniami redakcji po obejrzeniu odcinka, natomiast tutaj i tutaj znajdują się wywiady z gościnnymi gwiazdami odcinka, Goranem Višnjicem i Anjli Mohindrą.

Co sądzicie o odcinku? Lubicie historyczne postacie w Doctor Who?

Źródło: Doctor Who YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *