Polskie napisy: Ghost Light

Na stronie debiutuje Siódmy Doktor. Witamy!

W menu na dziś napisy do odcinka Ghost Light.

To druga historia 26 sezonu, wyemitowana w październiku 1989 roku. Siódmy Doktor i Ace McShane trafiają do wiktoriańskiego domostwa. Ace już je zna – wiek później, w dzieciństwie, wkradła się do tego domu, uważanego za nawiedzony, bardzo się przestraszyła i absolutnie nie chciała tego doświadczenia powtarzać… Jak to w Doktorze Who bywa, we dworze dzieją się rzeczy mocno podejrzane. Bardziej nawet, niż można się spodziewać – dla mnie przynajmniej poziom zakręcenia tej historii był dość zaskakujący, ale też znalazłam w niej sporo elementów znanych z New Who – bo jest i coś z Zęba i pazura („Tooth and Claw”), i coś z Wampirów w Wenecji („The Vampires of Venice”)… Sporo też historii, dysputy teologiczne, zamieszanie wokół ewolucjonizmu i typowy dla ukazywanego okresu orientalizm. Plus dziwne potwory. I Neandertalczyk. Trzy odcinki mocnych wrażeń.

(Jeśli nie zobaczysz tego odcinka, te miłe panie złożą ci wizytę.)

To trzecia od końca historia Classic Who, jeśli weźmiemy pod uwagę kolejność emisji, ostatnia jednak, którą wyprodukowano. Ciekawym polecam – już po zobaczeniu – sprawdzenie, którą scenę nakręcono jako ostatnią. To bardzo… interesujące.

Napisy możecie pobrać stąd.

Daj na ciastko!


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who