Polskie napisy: Dalekowie (1963)

W ramach spóźnionego prezentu walentynkowego mamy dla Was polskie napisy do kolejnego odcinka klasycznych serii. Tym razem cofamy się w czasie niemal do samego początku, by wraz z Doktorem, Susan, Barbarą i Ianem przez siedem części historii The Daleks biegać po skamieniałej dżungli, ciemnych jaskiniach i niepokojących korytarzach miasta na planecie Skaro.

Doctor Who - S01E02 (002) - The Daleks (3) - The Escape.avi_000

To bardzo ważny moment w mitologii serialu. Poznajemy najważniejszych wrogów Doktora i jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Whoniversum. Autorem historii jest znany fanom Terry Nation, wyreżyserował ją zaś Christopher Barry, z którym, niestety, ostatnio się pożegnaliśmy. Nie dajcie się zwieść czarno-białemu obrazowi i pozornej powolności narracji – to historia pełna emocji i zwrotów akcji, i nawet dziś, po pięciu dekadach, nie ma się problemu z dostrzeżeniem elementów, za których sprawą „Doctor Who” trafił do serc widzów (i przegnał ich za oparcia kanap) i zbudował sobie solidne podstawy na wiele następnych lat.

Doctor Who - S01E02 (002) - The Daleks (4) - The Ambush.avi_000

Zapraszamy do oglądania i dzielenia się wrażeniami!

Te jak i inne napisy do przygód Pierwszego Doktora pobierzecie stąd.

Daj na ciastko!


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who