W ramach spóźnionego prezentu walentynkowego mamy dla Was polskie napisy do kolejnego odcinka klasycznych serii. Tym razem cofamy się w czasie niemal do samego początku, by wraz z Doktorem, Susan, Barbarą i Ianem przez siedem części historii The Daleks biegać po skamieniałej dżungli, ciemnych jaskiniach i niepokojących korytarzach miasta na planecie Skaro.

Doctor Who - S01E02 (002) - The Daleks (3) - The Escape.avi_000

To bardzo ważny moment w mitologii serialu. Poznajemy najważniejszych wrogów Doktora i jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Whoniversum. Autorem historii jest znany fanom Terry Nation, wyreżyserował ją zaś Christopher Barry, z którym, niestety, ostatnio się pożegnaliśmy. Nie dajcie się zwieść czarno-białemu obrazowi i pozornej powolności narracji – to historia pełna emocji i zwrotów akcji, i nawet dziś, po pięciu dekadach, nie ma się problemu z dostrzeżeniem elementów, za których sprawą „Doctor Who” trafił do serc widzów (i przegnał ich za oparcia kanap) i zbudował sobie solidne podstawy na wiele następnych lat.

Doctor Who - S01E02 (002) - The Daleks (4) - The Ambush.avi_000

Zapraszamy do oglądania i dzielenia się wrażeniami!

Te jak i inne napisy do przygód Pierwszego Doktora pobierzecie stąd.


Profesjonalna (aca)fanka, miłośniczka pokręconych fabuł Moffata, kosmitów, smoków i szynszyli o imionach pożyczonych od towarzyszek Doktora.


 • piotr

  napisy pojawiają się za szybko

  • Magdalena Stonawska

   Zawsze komuś to konkretne dopasowanie nie będzie pasować, choć staram się pracować na najpopularniejszych wersjach. Wiele programów do odtwarzania filmów ma proste opcje przesuwania, i łatwiej w ostateczności znaleźć inną wersję odcinka niż mnie dopasowywać całość do innej wersji (każda część to jakieś dwie godziny pracy. Nie mam wolnych 14 godzin.)

 • Guest

  Pewnie masz jakąś inną kopię. Przesuń pierwszy napis w Media Player Classic ;)

 • Pawel Podzki

  Mi nie działa

 • ja

  jaką wersję filmu potrzebuje? Nie dacie jej?

  • Magdalena Stonawska

   Nie damy, bo nie możemy – odcinki należą do BBC i nie możemy ich, co chyba zrozumiałe, tu zamieszczać. Napisy są dopasowane do najpopularniejszej wersji krążącej po sieci. Nie, nie mogę zalinkować, ale znaleźć ją nietrudno.

 • Pingback: Polskie napisy: An Unearthly Child i The Edge of Destruction - Wszystko o serialu Doctor Who - Gallifrey.pl()