Plotka: Jodie Whittaker odchodzi po 13 serii?

Według dziennika plotkarskiego The Mirror Jodie Whittaker podobno odejdzie po następnej serii, kiedy to ma zregenerować w Czternastą lub Czternastego.

Aktorka miała powiedzieć szefostwu, że chce trzymać się niepisanej zasady oddawania sterów w TARDIS po 3 sezonach, jak to zrobiła większość jej poprzedników.

Źródło The Mirror powiedziało:

Wszystko jest trzymane w sekrecie, ale to tajemnica poliszynela na planie, że Jodie odchodzi. Ekipa przygotowuje się do regeneracji. Jej odejście jest ściśle tajne, ale w pewnym momencie w nadchodzących miesiącach ma zostać sfilmowane pojawienie się kolejnego wcielenia Doktor(a).

Źródła wewnętrzne twierdzą, że aktorka chętnie przyjmie inne role. Miałaby zatem odejść w tym roku, jednak według plotek Chris Chibnall miałby pozostać na stanowisku showrunnera.

Jest to bardzo dziwna plotka w kontekście wypowiedzi Jodie, zwłaszcza informacja o poszukiwaniu innych ról. Przypomnijmy cytat z listopada:

Nie szukałam nawet żadnej innej roli od kiedy gram Doktor, poza udziałem w Who Do You Think You Are? wcześniej w tym roku. Nawet samo stawianie pytań o moment odejścia byłoby zbyt smutne. Wydawało mi się, że sława wynikająca z grania w Doctor Who przypominałaby scenę Rhysa Ifansa z Notting Hill [gdzie otwiera drzwi hordom paparazzi – dop. red.] a tak nie jest. Jeśli wpadniesz na whoviankę lub whovianina, robi to nam wszystkim dzień.

Jest coś szczególnie emocjonującego, poetycznego i bardzo skromnego w graniu w tym serialu, ponieważ jesteś małą częścią większej układanki, która jest bardzo cenna dla tak wielu ludzi.

W związku z tym albo aktorka zmieniła zdanie (i to o 180 stopni), albo… jak to plotka, jest to nieprawdziwa informacja. The Mirror jest źródłem nieszczególnie wiarygodnym jako serwis plotkarski – jednak zdarzało się, że informacje, które przekazali się sprawdzały. Tak było na przykład z powrotem Mistrza Simma lub o odejściu Petera Capaldiego razem ze Stevenem Moffatem.

Informacje o tej plotce zaczynają zataczać coraz szersze kręgi, dlatego uznaliśmy, że warto byłoby, byście znali ich źródło. Naszym zdaniem należy do nich podejść z rezerwą, choć faktycznie – William Hartnell, Patrick Troughton, Peter Davison, Sylvester McCoy, David Tennant, Matt Smith oraz Peter Capaldi, a więc większość Doktorów (i praktycznie wszyscy poza Christopherem Ecclestonem w New Who) odeszło po trzech sezonach – przy czym David Tennant zagrał jeszcze w paru odcinkach specjalnych, które miały zastąpić sezon z 2009 roku, by dać czas nowej ekipie na przygotowanie się do przejęcia serialu.

Radio Times skontaktowało się z BBC, które odmówiło udzielenia komentarza na ten temat. Kto wie, może zatem plotka jest choć częściowo prawdziwa? Jednak w przypadku odejścia, Jodie zajmie trzecie miejsce od końca, jeśli chodzi o ilość czasu ekranowego „numerowanych” Doktorów w serialu – mniej mieliby tylko Paul McGann i Christopher Eccleston. Mając 30 odcinków na koncie (22 odcinki dotychczasowe i zapowiedzianych osiem) może jednak będzie chciała spędzić w TARDIS kilka godzin więcej, zanim przekaże śrubokręt soniczny następnej osobie.

Jakie jest Wasze zdanie? Chcielibyście, żeby Trzynasta została na więcej niż 3 sezony, czy jednak faktycznie czas na Czternastkę? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach lub na naszej grupie na Facebooku.

Źródło: The Mirror i Radio TimesFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *